Proti Švédsku bude chytat Salák, Nedvěd zastoupí Jágra

Česká hokejová reprezentace se chystá na úvodní zápas sezóny. Ten národní tým odehraje ve středu na libereckém ledě od 18 hodin proti Švédsku. Jaké novinky nabídl poslední den přípravy?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Alexander Salák na tréninku české hokejové reprezentace | Zdroj: ČTK

Trenér Alois Hadamczik především odtajnil pro úvodní duel Karjala Cupu zařazený do série Euro Hockey Tour post gólmana. Mezi tyče se postaví Alexandr Salák. Ondřej Pavelec se následně představí proti Finsku a Rusku.

"Je to záměr. Když může Pavelec za národní mužstvo chytat, tak ať chytá dva zápasy. Pak odjede do zámoří a budeme mít tři turnaje, na kterých se můžou prezentovat evropští gólmani," vysvětlil Alois Hadamczik.

Na tréninku postrádal jediného muže - obránce Marka Židlického. Žádné znepokojivé informace ovšem za absencí kladenského beka není třeba hledat. Pouze řešil rodinné záležitosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novinky z hokejové reprezentace zjišťoval Pavel Petr

Naopak v plné síle se představil Plekancův útok na křídlech s Tlustým a Nedvědem. Petr Nedvěd tak naskočí na místě, které má v sestavě Rytířů Jaromír Jágr.

"Petr Nedvěd je hráč, který umí dát gól, navíc Jarda Jágr je levák, v Kladně hrají přesilovku, takže by to mělo fungovat. Jeto zkušený hráč jako Jarda, proto jsme ho tam dali," doplnil svou předchozí odpověď Alois Hadamczik.

Petr Nedvěd, snad i po vzoru Jaromíra Jágra, byl při úterním tréninku dokonce první na ledě.

"Já jsem zkoušel nové brusle, tak jsem si to jenom potřeboval otestovat. Jinak tohle nedělám, to přenechám Jardovi," vysvětlil své počínání liberecký kapitán.

Pochaloval si zároveň uvolněnou atmosféru, která doposud přípravu české hokejové reprezentace provází: "Když ta možnost je, tak nějakou tu srandičku uděláme. Ve středu už to bude jiné, bude to směřovat k zápasu."

V něm si nejstarší a zároveň nejzkušenější hráč Hadamczikova výběru poprvé vyzkouší post pravého křídla.

"Nikdy jsem to nehrál, tak abych neprojel někam do desáté řady. V Pittsburghu jsem s Džegrem hrál na levém křídle, tak to teď ve čtyřiceti zkusím na pravém," směje se Nedvěd.

Nedvěd bude stejně jako Jágr jezdit všude

Nahradit v kladenské formaci Jaromíra Jágra ovšem nebude jednoduché. "Jarda prý jezdí všude, tak ho budu kopírovat," má jasno Petr Nedvěd.

Duelem proti Švédsku Češi vstoupí do nového ročníku Euro Hockey Tour. Ten poslední vyhráli. Úvodní turnaj sezóny je ale nevyzpytatelný. Na druhou stranu divákům představí řadu hvězd zámořské NHL.

"Na začátku sezóny má každý plno sil a bude to speciální, protože i v ostatních týmech budou kluci z NHL," říká útočník Jiří Novotný. Finský Karjala Cup, který letošní Euro Hockey Tour otevírá, Češi v jeho dosavadní historii ještě nikdy nevyhráli.

Pavel Petr, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme