Proti Švédům se do branky vrátí Vokoun

Tvrdý trénink dnes naordinoval svým svěřencům na hokejovém mistrovství světa v Mannheimu kouč Vladimír Růžička. Nebyl dlouhý, netrval ani celou hodinu, o to byl ale intenzivnější. Po jeho skončení pozval Pavel Petr k mikrofonu brankáře Tomáše Vokouna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Vokoun | Foto: NHL.com

Úkol pro trénink zněl jasně - zapomenout na blamáž s Nory. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že každý další zápas na mistrovství světa je v podstatě vyřazovací. To pochopitelně platí už o tom čtvrtečním proti Švédsku …

„Určitě to tak bereme, protože jsme v takové situaci, kdy to ani jinak brát nejde. Spočítat si jak na tom jsme, je velice jednoduché. Hodně jsme o tom i v kabině mluvili. Ten zápas je pro nás hodně důležitý, ale to budou i všechny zbývající zápasy, které budeme hrát. My musíme v každém hrát, jako by to byl náš poslední na mistrovství světa, říká česká brankářská jednička"

Přehrát

00:00 / 00:00

Proti Švédům se do branky vrátí Vokoun

Právě Tomáš Vokoun by měl proti Švédům stát mezi tyčemi. Zatím odchytal úvodní duel proti Francii. Jak se cítí nyní?

„Ideální to nebylo, ale já jsem na druhou stranu ani nepředpokládal, že to po té pauze bude ideální od začátku. Takže poctivě trénuji a snažím se dostat do ideální formy co nejrychleji," říká Vokoun.

Finům po prohře s Dány také dobře nebylo

Je přitom jasné, že nálada po porážce se Seveřany musela poznamenat atmosféru uvnitř týmu.

To potvrzuje i Tomáš Vokoun: „Určitě. Když jsme ráno jeli v autobuse, tak to byla nálada pochmurná. Ale myslím si, že každý, kdo je tady na tom mistrovství světa, ať je to nováček nebo hráč, který už něco odehrál, tak hraje hokej dlouhé roky a není to pro něj první zklamání, které prožil. Nikdy to není o to lehčí, ale všichni hráči tady jsou profesionálové, takže musí vědět, jak se s takovými věcmi vyrovnat a pak na ledě už to poznat nebylo," řekl.

Na rozdíl od ligových soutěží a také samozřejmě NHL, jsou ale hráči na mistrovství světa přeci jen více na očích. Nejen pochopitelně v případě fanoušků.

„Určitě se to víc rozebírá, protože na mistrovství světa se hraje jen několik zápasů, zatímco v NHL se jich hraje 82. Tam se každý zápas tak nerozebírá. Pro mě jako pro hráče se na tom nic nemění, ani můj přístup se nezmění. Nezáleží, jestli předtím vyhrajeme nebo prohrajeme. Druhý den po porážce s Nory se samozřejmě nikdo necítí dobře, ale to je asi normální. Stejně tak se Finové necítili dobře, když prohráli s Dány a museli hrát těžký zápas s Německem, takže nás nikdo litovat nebude a ani my bychom se litovat neměli," pravila česká brankářská jednička.

Každý ať se rozhodne sám za sebe

Ani Tomáš Vokoun se po skončení tréninku ale nevyhnul otázce směřující k ostré kritice hráčů, kteří odmítli reprezentovat na mistrovství světa.

„Je to na každém z těch hráčů, aby se rozhodl sám za sebe. Každý se musí rozhodnout a pak s tím rozhodnutím žít. Naštěstí žijeme ve svobodné zemi, každý má možnost se rozhodnout a nemá cenu nikoho do ničeho nutit," říká Vokoun.

Nakonec, opora Floridy ví dobře, o čem mluví. Před rokem od Tomáše Vladimíru Růžičkovi také dorazila omluvenka před vrcholem sezony.

„Zpětně jsem toho samozřejmě trošku litoval, ale na druhou stranu jsem se necítil, že bych byl pro mužstvo přínosem," řekl Vokoun.

Na světovém šampionátu startoval naposledy před pěti lety. Není to tak dlouhá doba, rozdíl ve vnímání reprezentace ovšem je a byl znát.

„Byli tady hráči, kteří jezdili skoro na každé mistrovství světa, někteří samozřejmě nemohli, protože plnili povinnosti v klubu a hráli v play off. Stejně tak když je někdo zraněný, tak po něm nikdo nechce, aby jel. Asi to trošku jiné bylo, na druhou stranu doba se mění, všechno je jiné než bývávalo. Je to jako ve všem. Každý se musí rozhodnout sám a u toho bych to nechal."

Čtvrteční duel se Švédy rozehrají naši hokejisté ve 20 hodin a 15 minut.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme