První body si připsal Zlín na ledě Třince, Červenka se podílel na vítězství Chomutova

Hokejový reprezentant Roman Červenka ozdobil svůj první start v dresu Chomutova dvěma gólovými přihrávkami a výrazně se podílel na vítězství Pirátů nad Pardubicemi. První výhru vybojoval Zlín, tři body veze překvapivě z Třince, stoprocentní už je pouze Sparta.

Roman Červenka si odbyl debut v dresu Chomutova a podílel se přihrávkami na dvou gólech | Zdroj: ČTK

Svěřenci trenéra Jandače pokračují ve výborném startu do sezony. Tentokrát rozstříleli Vítkovice a ve třech zápasech získali 9 bodů a nastříleli 15 gólů. Hosté zdramatizovali utkání na konci první třetiny, když z nájezdu snížil Zdráhal, ale ve druhé části čtyřikrát inkasovali.

Na druhé místo tabulky už se vyšvihli hokejisté Mountfieldu, kteří si poradili s úřadujícím mistrem z Litvínova. A to ještě v polovině utkání prohrávali 1:4! Pak ale zavelel k obratu gólem Bednář a po druhé třetině byl stav vyrovnaný 4:4.

Ve třetí části už pak stříleli pouze domácí. Nejdříve se z přesilovky prosadil podruhé v utkání Knotek a skóre uzavřel Červený.

Třinec a Plzeň poprvé nebodovaly

První porážku v sezoně museli přijmout plzeňští Indiáni. Na domácím ledě nestačili na Liberec, který po většinu utkání byl o krok napřed. Konečný výsledek pečetil při power play domácích do prázdné branky Radivojevič.

Překvapení se zrodilo na ledě Třince. Poslední Zlín nezískal v úvodních kolech ani jeden bod, ale ve druhé třetině Sýkora z přesilové hry otevřel skóre a za necelé dvě minuty přidal druhý gól Kubiš.

V závěrečné části snížil při početní výhodě Polanský, ale na vyrovnání už domácí nedosáhli. Nepomohla jim ani skoro dvouminutová přesilovka pěti proti třem v závěru zápasu.

Na vítězství čekají Pardubice a Karlovy Vary

Kometa Brno chtěla doma napravit nepodařené utkání ve Vítkovicích, kde inkasovala pět branek, a to se jí povedlo. O vítězství nad posledními Karlovými Vary sice musela pořádně bojovat, ale nakonec dvěma góly v poslední třetině soupeře zlomila. Hosté stále čekají na první bodový zisk.

Stejně jsou na tom Pardubice, které tentokrát vyšly naprázdno v Chomutově. Úspěšnou premiéru si v dresu domácích odbyl reprezentační útočník Červenka, který přihrál na první dva góly svého týmu.

Ve druhé části sice vyrovnal hostující Tybor na 1:1, ale Vondrka právě po přihrávce Červenky 67 vteřin před koncem utkání vstřelil vítězný gól a stejný hráč pečetil vítězství Pirátů dvě vteřiny před koncem trefou do prázdné branky.

Hokejisté Sparty vyhráli i třetí utkání nového ročníku extraligy, tentokrát rozstříleli Vítkovice | Foto: ČTK

3. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 47. Polanský (Irgl) - 23. T. Sýkora (Cibák, Kotvan), 25. Kubiš. Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:1. Diváci: 4611.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 29. Indrák (Kadlec, Machovský), 59. Hossa (J. Jeřábek) - 12. Radivojevič (Bakoš), 33. P. Jelínek (Valský), 44. P. Jelínek (Radivojevič, Šimek), 60. Radivojevič (Krenželok). Rozhodčí: R. Čech, Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 1:5, navíc Ševc (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4321.

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. V. Růžička ml. (Rutta, Červenka), 59. Vondrka (Červenka), 60. Vondrka (V. Růžička ml.) - 29. Tybor. Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Hynek, Zavřel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 5036.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 1:2 po sam. náj. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 59. Žejdl (Hyka, Trončinský) - 45. Vyrůbalík (J. Knotek), rozhodující nájezd T. Mikúš. Rozhodčí: Horák, Úlehla - Frodl, Jiří Svoboda. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 3663.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 6:4 (0:2, 4:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. T. Knotek, 31. Bednář (Ihnačák, Pilař), 38. Courchaine (Ihnačák), 40. Pilař (Frühauf, Bednář), 45. T. Knotek, 51. Červený (Dej) - 6. Hübl (F. Pavlík), 17. Lukeš (Hübl), 30. Hanzl (Pavelka), 31. Hübl (Lukeš). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda - Tošenovjan, Polonyi. Vyloučení: 9:8, navíc Bednář (Hradec Králové) 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 5151.

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Vondráček (Ptáček, Koreis), 37. Kováčik (Hanzlík, V. Němec), 45. V. Němec (Ostřížek, D. Hruška), 47. Kováčik (Jan Káňa II) - 7. Haščák (Rohan, Bartek), 37. Vachovec. Rozhodčí: Hodek, Polák - Hlavatý, Skopal. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 7418.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 6:2 (2:1, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Hrbas (Pech, Glenn), 14. Přibyl, 28. Polášek (Réway, J. Hlinka), 29. Netík (Čajkovský, Přibyl), 30. Cingel (A. Kudrna, Forman), 31. J. Hlinka (Réway, Polášek) - 18. P. Zdráhal z tr. střílení, 54. Sloboda (Balán, Burger). Rozhodčí: Pešina, Souček - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:1. Diváci: 4913.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít