První ligové utkání viděli čeští hokejoví fanoušci před 76 lety, v Ostravě

Bylo přesně 3. ledna roku 1937 a v Ostravě se nemluvilo o ničem jiném. Fanoušci této čím dál oblíbenější hry chtěli být u historicky prvního zápasu československé hokejové ligy. I když se hrálo na dnešní dobu ve velmi provizorních podmínkách, tržby za vstupné trhaly rekordy. Tehdy asi tušil jen málokdo, že se liga udrží další desítky let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci HC Vítkovice Steel | Foto: HC Vítkovice

Dnešní hokejové atmosféry by se před 76 lety asi pořádně vylekali, ale nadšení fanoušků bylo obrovské. Proti sobě se postavili předchůdci HC Vítkovice - tehdejší Sportovně společenský klub - a tým AC Sparta Praha.

K přírodnímu kluzišti dorazilo dva a půl tisíce diváků. Dnes už je to zapomenutá historie i mezi lidmi, kteří u tehdejšího místa činu bydlí.

„To vůbec nevím, že tu kdysi bylo kluziště a hrál se tu hokej,“ shodují se lidé, kterých jsme se zeptali.

Venkovní kluziště vystřídal sad Jožky Jabůrkové a hokej postupně vytlačila házená v těsné blízkosti. Pro milovníky tabulek nutno dodat, že úplně první ligové utkání Vítkovice - Sparta v předválečném roce 1937 dopadlo nerozhodně 1:1.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme