První prohra v přípravě na MS. Hokejisté podlehli Švýcarsku 2:3

K dalším dvěma přípravným zápasům před hokejovým mistrovstvím světa odletěla česká reprezentace do Švýcarska. V prvním zápase ve Vispu podlehli svěřenci Vladimíra Vůjtka 2:3, když domácím dovolili náskok defenzivními chybami ve druhé třetině.

Hokejisté české reprezentace na tréninku před přípravnými zápasy ve Švýcarsku

Hokejisté české reprezentace na tréninku před přípravnými zápasy ve Švýcarsku | Zdroj: ČTK

V první třetině měli Češi střeleckou převahu. Prosadit se ale dokázal pouze Lukáš Kašpar, když v sedmé minutě přesnou ranou vyrovnal na 1:1. Reagoval tak na úvodní branku domácího Lina Martschiniho z protiútoku.

Šanci dostat tým Vladimíra Vůjtka do vedení měl ve 12. minutě Martin Zaťovič, ale nedokázal proměnit trestné střílení.

Ve třetím přípravném zápase před MS dostal příležitost i třetí brankář, který se s národním týmem připravuje. Jakub Kovář podruhé inkasoval přesně po polovině zápasu, když Denis Hollenstein obral na modré čáře obránce Trončinského a zakončil k tyči.

Název Czechia se na hokejových dresech zatím neobjeví. Nelíbí se ani lyžaři Bauerovi

Další chybu české obrany využila minutu před koncem druhé části hry Marc Wieser, když využil přesilovku a zvýšil už na 3:1.

Velku šanci na snížení měl 16 minut před koncem Dominik Kubalík. Jeho rána zazvonila na spojnici břevna a tyč, pak se odrazila brankáře Zukirchenovi mezi betony. Rozhodčí si jeli situaci osobně zkontrolovat k videu, po návratu na led rozpažili.

Kontaktní gól dal až o chvíli později Robert Kousal. Ve svém 16. zápase v reprezentaci nastavil hokejku přesně do nabídky od Zohorny a puk zapadl pod břevno. Vyrovnat se ale ani ve dvou přesilových hrách nepovedlo. Švýcaři vyhráli 3:2.

Z Vispu se oba týmy přesunou do necelých 40 kilometrů vzdáleného Bielu, kde odehrají druhý zápas v pátek po osmé hodině večer.

Hokejová Euro Hockey Challenge ve Vispu:
Švýcarsko - ČR 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Martschini (Loeffel), 31. Hollenstein, 39. M. Wieser - 7. Kašpar (Kempný), 47. Kousal (T. Zohorna). Rozhodčí: DiPietro, Wehri - Espinoza, Fluri. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3325.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít