První se musí řešit ekonomika, pak až sport, tvrdí o československé extralize Jech

Ano nebo ne? - tak měli odpovědět zástupci všech čtrnácti účastníků hokejové Tipsport extraligy na slovenský návrh vytvořit od příští sezóny společnou soutěž. Na dnešní mimořádné valné hromadě Asociace profesionálních klubů ve Velké Bíteši už také padl verdikt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ctibor Jech a European Trophy

Ctibor Jech a European Trophy | Foto: Martin Kadlec

"Pro nebylo ani jeden, třináct klubů bylo proti a jeden se zdržel," komentoval prezident APK Ctibor Jech postoj extraligových klubů ke slovenskému přání dát dohromady společnou soutěž.

Zatímco návrh, jehož iniciátory byli především zástupci Slovanu Bratislava a Košic, vycházel z představy, že česko-slovenská extraliga by přilákala více diváků i sponzorů, na české hokejové scéně jednoznačně převládal jiný názor.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Velké Bíteši byl i reportér Aleš Procházka

"České kluby ten dojem neměly, chtěly více času probrat tuto situaci uvnitř klubů. Nemyslí, že v tuto chvíli by to mělo ekonomický přínos. Navíc k tomu propojení nebyly dále zpracovány ekonomické rozvahy a ekonomická řešení," dodal Jech.

Nelze opomenout ani to, že APK má pro nejbližší budoucnost pevně daná pravidla spolupráce se svým marketingovým partnerem - agenturou BPA. A na experimenty s rozšiřováním počtu extraligových týmů, navíc ještě šité horkou jehlou, není pamatováno.

"V tuto chvíli se zdá nereálné propojit do platných práv s BPA několik mužstev zvenku. My řešíme marketingová práva od sezóny 2013/2014 a v podstatě do této situace plné nejasností by vstoupily ještě další," bere současnou situaci v potaz i technický ředitel APK Stanislav Šulc.

Na adresu prezidenta APK Ctibora Jecha zazněla dnes také novinářská otázka: Myslíte, že debata o nějaké dlouhodobé nadnárodní hokejové soutěži, ať už v česko-slovenském nebo v jiném provedení, je pro nejbližší budoucnost reálná?

"Podle mě to je problematická záležitost, protože se všichni potýkáme s financema. A to se musí řešit jako první, při těchto propojeních nemůže být první sportovní program," odpovídá Jech.

Fanoušci pamatující společnou česko-slovenskou ligovou soutěž teď možná uroní slzičku, ale argumenty našich extraligových klubů i samotného vedení APK mají svoji logiku.

Aleš Procházka, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme