Prvním náhradníkem za Krejčího měl být Hudler, uvedl manažer hokejové reprezentace Ručinský

Necelé dva týdny před startem Světového poháru v hokeji řeší český národní tým problém se zraněnými hráči. Náhradu za Tomáše Hertla a Radko Gudase našel ve dvou borcích z Kontinentální ligy. A kromě toho je také jasné, proč - navzdory přání mnoha fanoušků - nepojede do Toronta Jiří Hudler.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Ručinský | Foto: Filip Jandourek

„Jirku Hudlera jsme se rozhodli oslovit. Volal jsem mu, ale nedovolal jsem se. Nereagoval ani na zprávu. Pak jsem mluvil s jeho agentem Petrem Svobodou a ten mi řekl, že Jirka nechce, protože se chce pořádně připravit na sezonu, což respektuji,“ vysvětluje manažer reprezentace Martin Ručinský.

A tak je rázem jasno, proč dostal při zranění Davida Krejčího přednost před Jiřím Hudlerem hráč mimo NHL - tedy Roman Červenka. Ten zatím na srazu národního týmu chybí a Ručinský vysvětluje proč.

Přehrát

00:00 / 00:00

Místo Hertla na Světový pohár pojede Birner, uvedl kouč reprezentace Josef Jandač

„S Freiburgem jsme se tak domluvili. Původně nám ho nechtěli uvolnit vůbec, ale nakonec souhlasili. Uvolní ho ale až po 10. září, kdy hrají ligový zápas. Po něm se Roman sbalí a přijede sem.“

Červenka tak bude k dispozici až na přípravný zápas v Pittsburghu proti Výběru Severní Ameriky do 23 let. Do té doby si bude plnit své klubové povinnosti. To se ještě dnes týkalo i Tomáše Kundrátka, obránce Slovanu Bratislava. A tím smutným, kterého Kundrátek nahrazuje, je Radko Gudas.

„Má vlasovou zlomeninu zápěstí. Tím pádem je taky mimo hru,“ řekl Ručinský ke zranění Gudase.

A pak tu máme dalšího maroda - Tomáše Hertla.

„Tam přesně nevím, co se stalo. Mluvil jsem s Pavlem Kolářem, který se o něj staral celé léto, a víceméně říkal, že má koleno v pořádku. Pak ale Tomáš odletěl na prohlídku do San José, po které účast nedoporučují, takže nemůže jet.“

Jméno, které nahradí Hertla, Ručinský ještě neřekl, o chvíli později ale představil trenér Josef Jandač náhradu - útočníka Traktoru Čeljabinsk Michala Birnera.

Gudase nahradí v nominaci na Světový pohár Kundrátek. Hertla nakonec Birner

Číst článek

„Zaprvé je to univerzál, může hrát na jakémkoli postu. Zadruhé vezme jakoukoliv roli a zatřetí mu poměrně dobře vyšlo mistrovství světa. Je to celkem bruslivý hráč, což nám vyhovuje,“ uvedl Josef Jandač.

A pak je tady ještě jeden takový evergreen. Proč se nezeptat znovu a poněkolikáté Jaromíra Jágra.

„S Jardou jsem mluvil asi deset dní zpátky. Situace je ale stále stejná,“ vysvětluje Martin Ručinský.

Národní tým půjde poprvé před Světovým pohárem společně na led zítra, ve čtvrtek ho čeká příprava v Petrohradu s Ruskem, v sobotu v O2 areně s tím samým soupeřem a pak už odletí. Nejprve do spojených států na poslední přípravu a pak do Toronta. Hokejová akce roku začne v kolébce hokeje 17. září.

František Kuna, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme