Pupp bude svědkem předávání Zlaté hokejky, vyhraje Jágr podesáté?

Porovnávat, zda mají lepší chuť jahody, broskve, meruňky nebo pomeranče - to je asi stejně nelehký úkol jako poměřovat se stoprocentní objektivitou, nakolik se tomu kterému českému hokejistovi povedla uplynulá sezóna. Nicméně tradiční anketa o Zlatou hokejku si žádá určit pořadí těch nejlepších a k tomu dojde dnes večer v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr na tréninku | Foto: Miroslav Bureš

Známkovat na dálku formu a hokejové zásluhy jednotlivých hráčů - to opravdu není jednoduché ani pro reprezentační a klubové trenéry, hokejové experty a vybrané novináře, jejichž hlasy rozhodují o celkovém pořadí. Zatímco některé borce mají na očích velmi často, jiné a týká se to hlavně těch, kteří účinkují v zámořské NHL, vídají pouze sporadicky.

Pokud si pak nemohou vypomáhat prožitky spojenými se sledováním těchto hráčů při zápasech světového šampionátu, chtě nechtě jsou závislí i na statistikách vypovídajících o přínosu dotyčného hráče pro klub, jehož dres obléká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Před 42. ročníkem Zlaté hokejky

Nemyslím si ale, že by právě takováto úskalí provázející už dlouhé roky anketu o Zlatou hokejku sportovního fanouška nějak odrazovala. Dnešní galavečer v Karlových Varech vnímá asi především jako setkání těch, na které může být náš hokej pyšný.

Samozřejmě mohou být zvědavi na to, zda Jaromír Jágr díky parádním výkonům na mistrovství světa zaokrouhlí počet svých vítězství v anketě na deset, nebo třeba na to, jak ovlivní konečné umístění Davida Krejčího ten fakt, že o výsledcích Zlaté hokejky se rozhodovalo ještě předtím, než vydatnou měrou pomohl Bostonu k zisku Stanleyova poháru.

Takovéto a další otázky mohou určitě vyvolávat příjemné svědění v zátylku, ale podstatné je to, že český hokej bude mít dnes večer svůj malý svátek, při kterém někdo zvítězí, ale nikdo nebude poražen.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme