Radim Vrbata pojistil v NHL výhru Vancouveru, Pavelec body nevychytal

Nejlepším českým střelcem v hokejové NHL je útočník Vancouveru Canucks Radim Vrbata. V posledních 3 zápasech vstřelil 4 branky, tu poslední Chicagu. Gólman Ondřej Pavelec byl u další porážky Winnipegu, tentokrát se St. Louis.

Radim Vrbata si před brankou Chicaga poradil a skóroval podesáté v sezoně

Radim Vrbata si před brankou Chicaga poradil a skóroval podesáté v sezoně | Zdroj: Reuters

Radim Vrbata vstřelil už svůj desátý gól v sezoně, když dvě a půl minuty před koncem zápasu dorazil střelu spoluhráče Taneva za záda gólmana Chicaga Coreyho Crawforda a zvýšil na 3:1. Mezi Čechy je v počtu gólů Vrbata nejlepší a atakuje i nejlepší desítku pořadí celé soutěže.

Hlavní hvězdou zápasu Canucks s Blackhawks byl ale osmadvacetiletý Dán Jannik Hansen, který v NHL vstřelil svůj první hattrick a měl hlavní podíl na konečném vítězství 4:1.

Gólman Winnipegu Ondřej Pavelec si připsal pátou porážku z posledních pěti startů. Jeho tým sice dvakrát vedl, hosté ze St. Louis ale vždy dokázali vyrovnat a ve 3. Třetině zajistili výhru hostů Ryan Reaves a Paul Stastny střelou do prázdné branky. Na Pavelce v zápase letělo 28 střel, pokryl jich 25.

Martin Erat a Zbyněk Michálek asistovali u jediného gólu Arizony v Anaheimu, po jejich akci ale Keith Yandle ve 49. minutě pouze snižoval na 1:2 a vyrovnat Coyotes nedokázali.

Výsledky NHL:

Winnipeg - St. Louis 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 10. Little, 30. Slater - 26. Schwartz, 38. Backes, 43. Reaves, 60. Stastny. Střely na branku: 30:29. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg necelých 58:37 minuty, inkasoval tři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,29 procenta. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Steen, 2. Backes (oba St. Louis), 3. Wheeler (Winnipeg).

NY Rangers - Montreal 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 10. Moore, 21. Stepan, 36. St. Louis, 42. Hagelin, 56. Nash. Střely na branku: 34:21. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. St. Louis, 3. Moore (všichni NY Rangers).

Anaheim - Arizona 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 35. Palmieri, 38. Maroon - 49. Yandle (Erat, Z. Michálek). Střely na branku: 30:27. Diváci: 15.928. Hvězdy zápasu: 1. Maroon, 2. Kesler, 3. Palmieri (všichni Anaheim).

Vancouver - Chicago 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 14., 47. a 60. Hansen, 58. Vrbata - 28. Versteeg. Střely na branku: 30:25. Diváci: 18.663. Hvězdy zápasu: 1. Hansen, 2. Dorsett, 3. Horvat (všichni Vancouver).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít