Radim Vrbata pomohl dvěma góly k vítězství Vancouveru, Voráček nebodoval

Útočník Vancouveru Canucks Radim Vrbata se dvěma góly podílel na vítězství svého týmu proti Edmontonu a dělí se pozici nejlepšího českého střelce v NHL. Jakub Voráček z Philadelphie si po deseti zápasech nezapsal ani bod a jeho Flyers prohráli na ledě New York Rangers.

Radim Vrbata vstřelil v této sezoně NHL už 8 gólů

Radim Vrbata vstřelil v této sezoně NHL už 8 gólů | Zdroj: Reuters

Třiatřicetileté pravé křídlo Canucks se poprvé prosadilo v úvodu druhé třetiny zápasu v Edmontonu. Výbornou střeleckou pozici připravili Radimu Vrbatovi hned po vhazování oba bratři Sedinové a rodák z Mladé Boleslavi nikým neatakován zvýšil na 2:0.

Druhý gól letošní posily Vancouveru padl při přesilové hře ve 38. minutě opět po střele ze střední vzdálenosti. Canucks v tu chvíli vedli 4:3 a Vrbata svým osmým gólem v sezoně dorovnal Jiřího Tlustého na čele statistiky nejlépe střílejících Čechů v NHL.

Gólově bohaté utkání rozhodla až závěrečná část, ve které nejprve vyrovnal Andrew Ference z Edmontonu na 4:4, v 52. minutě ale opět po spolupráci bratří Sedinů rozhodl o výhře 5:4 pro Vancouver Yannick Weber. Vrbata byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Bodová série Jakuba Voráčka z Philadelphie skončila po deseti zápasech v New Yorku na ledě Rangers. V Madison Square Garden se neujala ani jedna z pěti střel nejlepšího Čecha v NHL a Flyers prohráli 0:2.

Philadephia prohrála už potřetí v řadě a Jakub Voráček nezískal zpět první místo kanadského bodování celé soutěže. Díky nižšímu počtu vstřelených branek je druhý, vede Sidney Crosby z Pittsburghu.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Philadelphia 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 6. Klein, 28. Nash. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Nash (oba NY Rangers), 3. Mason (Philadelphia).

Edmonton - Vancouver 4:5 (0:1, 3:3, 1:1)
Branky: 25. Pinizzotto, 32. Purcell, 32. Gordon, 47. Ference - 23. a 38. Vrbata, 16. Hansen, 30. Higgins, 52. Y. Weber. Střely na branku: 32:31. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin, 2. Vrbata (oba Vancouver),3. Pinizzotto (Edmonton).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít