Radim Vrbata zařídil dvěma góly vítězství Phoenixu

Český útočník Radim Vrbata zazářil v utkání kanadsko-americké NHL. Dvěma góly pomohl Phoenixu k vítězství nad Coloradem 3:0. Dařilo se i Jiřímu Hudlerovi z Detroitu, který gólem a asistencí přispěl k vítězství nad Rangers.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Vrbata otevřel už ve čtvrté minutě skóre utkání, když využil přihrávku Martina Hanzala. V závěru zápasu pak uzavřel svým třináctým gólem v sezoně skóre utkání. V dresu Colorada se ještě nepředstavil švédský útočník Peter Forsberg, který ohlásil po třech letech návrat do NHL, ale ještě nemá vyřízená víza.

00:00 / 00:00

Šance na play off pořád jsou, ale musíme se zlepšit," řekl brankář Atlanty Ondřej Pavelec

Detroit přehrál New York Rangers a velký podíl na tom měl Jiří Hudler. Na první gól zápasu nahrál Dacjukovi a druhou branku vstřelil sám. Dvoubodový zápas odehrál i obránce Toronta Tomáš Kabele. K vítězství 5:4 nad Atlantou přispěl dvěmi asistencemi.

Naopak se nedařilo Ondřeji Pavelcovi v brance Trashers. Český gólman inkasoval pět gólů z dvaatřiceti střel a nezabránil jedenácté porážce z posledních třinácti zápasů. Přitom v Torontu Atlanta vedla po první třetině 2:0.

"Přijde mi, že se nekoncentrujeme na zápas až do konce. Hokej se hraje šedesát minut a my jsme schopní hrát dvě třetiny dobře, ale ve třetí třetině uděláme pár chyb a prohrajeme. To není jenom dneska, poslední dobou se to stává moc často. Šance na play off pořád jsou, pořád jsme osmí, ale jestli budeme hrát tak, jak hrajeme, tak to nevidím moc růžově," řekl po utkání český brankář Ondřej Pavelec.

Statistika NHL:

Toronto - Atlanta 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)
Branky: 22. Phaneuf, 25. Grabovskij (T. Kaberle), 36. MacArthur (T. Kaberle), 45. Kulemin, 50. Brent - 3. E. Kane, 17. Byfuglien, 25. Antropov, 52. Ladd. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 59 minut, z 32 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 84,4 procenta. Střely na branku 32:34. Diváci: 19.104.
Detroit - NY Rangers 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 23. Dacjuk (Hudler), 46. Hudler, 55. Miller - 44. Stepan, 56. Dubinsky. Střely na branku: 35:47. Diváci: 20.066.
Vancouver - Ottawa 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 23. a 60. Samuelsson, 9. Burrows, 11. Kesler - 26. Foligno, 28. Spezza. Střely na branku: 30:33. Diváci: 18.860.
Calgary - Chicago 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 15. Bäcklund, 49. Glencross, 60. Bourque - 26. P. Kane. Střely na branku: 28:23. Diváci: 19.289.
Phoenix - Colorado 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 4. a 50. R. Vrbata (na první Hanzal), 38. Upshall. Střely na branku: 26:26. Diváci: 9.508.
Nashville - Edmonton 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 15. Cogliano, 35. Jones, 45. Eberle, 47. Penner (Hemský). Střely na branku: 37:22. Diváci: 14.388.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít