Rangers porazili na úvod semifinále NHL Devils 3:0

Finále východní konference NHL začali vítězně hokejisté New Yorku Rangers. V domácí Madison Square Garden porazili New Jersey Devils 3:0 a vedou v sérii 1:0.

Hlavní hvězdou utkání byl gólman New Yorku Rangers Henrik Lundqvist

Hlavní hvězdou utkání byl gólman New Yorku Rangers Henrik Lundqvist | Zdroj: Reuters

Hlavním hrdinou utkání se stal brankář domácích Rangers Henrik Lundqvist, který po výborném výkonu vychytal druhé čisté konto v letošním play-off. Gól ale nemohli dostat dvě třetiny za záda hostujícího Martina Brodeura ani jeho spoluhráči.

Poměr střel byl až do poslední dvacetiminutovky vyrovnaný, Devils ovšem měli větší šance skórovat. Jenže švédský gólman New Yorku zažil povedený večer. Vyznamenal se především ve 35. minutě.

Hosté hráli oslabení, přesto se dostal ke třem nebezpečným střelám z blízkosti Parise. Lundqvist ale všechny dokázal zlikvidovat.

Bezbrankové skóre změnil až na začátku třetí třetiny obránce Girardi. Ten dostal na modrou čáru přihrávku od Kreidera a nekompromisní ránou prostřelil Brodeura, kterému clonil ve výhledu Stepan.

Obrovskou šanci na vyrovnání pak nevyužil Kovalčuk, ke kterému se dostal odražený puk, Lundqvist se ovšem bleskově přemístil a jeho střelu z kruhu pokryl. Na druhé straně předvedl zázračný zákrok Brodeur.

Staal mířil už do opuštěné branky, jenže gólman New Jersey předvedl ukázkovou ‘rybičku‘ a puk zachytil vyrážečkou. V 53. minutě ale Kreider přesilovkou trefou zvýšil na 2:0 a vítězství Rangers potvrdil při závěrečné power-play hostů Anisimov.

Semifinále play-off NHL - východní konference:

New York Rangers - New Jersey 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky: 41. Girardi, 53. Kreider, 59. Anisimov. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18 200. Stav série: 1:0.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít