Rangers v závěru odvrátili vyřazení z play-off, Anaheim se přiblížil postupu

Hokejisté New Yorku Rangers přežili klinickou smrt a po výhře nad Washingtonem 2:1 v prodloužení snížili v semifinále Východní konference stav série na 2:3. Hráči z Manhattanu odvrátili konec sezony vyrovnávacím gólem Chrise Kreidera z předposlední minuty a v čase 69:37 rozhodl Ryan McDonagh. Anaheim s Tomášem Fleischmannem v sestavě uspěl 4:2 v Calgary a vede 3:1 na zápasy.

Hokejisté Rangers se radují z vítězné trefy, o kterou se postaral McDonagh

Hokejisté Rangers se radují z vítězné trefy, o kterou se postaral McDonagh | Zdroj: ČTK

Hvězdami celé série mezi New Yorkem a Washingtonem jsou gólmani obou týmů Henrik Lundqvist a Braden Holtby, kteří v pátém duelu odolávali do poloviny třetí třetiny. Poté Curtis Glenncross ze samostatného úniku překonal nadvakrát Lundqvista a přiblížil Washigton k postupu.

Jenže v momentě, kdy Rangers odvolávali gólmana, poslal Kreider 101 sekund před třetí sirénou střelou z vrcholu levého kruhu zápas do prodloužení. V něm šikovně podpořil útok obránce McDonagh a tvrdou ranou z mezikruží rozjásal podruhé diváky v Madison Square Garden.

Anaheim po předchozí porážce výborně začal a brankou Jakoba Silfverberga brzy otevřel skóre. Jenže za necelé dvě minuty už vedlo Calgary po trefách Michaela Ferlanda a Seana Monahana, který zakončil skvělý individuální průnik Johnnyho Gaudreaua přes půlku kluziště.

Klíčový obrat však předvedl kalifornský klub, když na přelomu druhé a třetí třetiny otočili zápas Andrew Cogliano a Matt Beleskey. Závěrečná snaha domácích vyzněla naprázdno a naopak při powerplay inkasovali z hole Patricka Maroona počtvrté.

2. kolo play off NHL:

Západní konference - 4. zápas:
Calgary - Anaheim 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky: 5. Monahan, 6. Ferland - 4. Silfverberg, 37. Cogliano, 42. Beleskey, 60. Maroon. Střely na branku: 27:29. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg (Anaheim), 2. Rämö (Calgary), 3. Andersen (Anaheim). Stav série: 1:3.

Východní konference - 5. zápas:
NY Rangers - Washington 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 59. Kreider, 70. McDonagh - 51. Glencross. Střely na branku: 43:29. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. McDonagh, 2. Lundqvist (oba NY Rangers), 3. Holtby (Washington). Stav série: 2:3.