Reportér ČRo trénoval s extraligovými obránci, karton piva nevyhrál

Z tribuny má snad každý hokejový fanoušek plno doporučení pro hráče. Na ledě je to ale všechno jinak. Reportér Českého rozhlasu František Kuna se přesvědčil, jaké to je trénovat s extraligovými hráči pod vedení trenéra pražské Sparty. A i když všechny spíš zajímají nastřílené branky, v tomto případě se jednalo o cvičení obranných dovedností, které počítá takzvaný Radegast Index.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novináři si vyzkoušeli trénink s extraligovými hokejisty | Foto: František Kuna | Zdroj: Český rozhlas

Na ledě holešovické arény místo hokejistů Sparty absolvovala trénink asi desítka novinářů, vedl je trenér extraligové Sparty Josef Jandač. Předváděl obranné dovednosti, které se započítávají do Radegast Indexu, tedy o obrannou hru a blokování střel. Došlo i na srážky.

Soupeřem reportéra ČRo Františka Kuny byl obránce Sparty Michal Barinka. Při tréninku bránění v rohu měl jeden z bruslařů za úkol ujet svému soupeři. Na zádech měl ještě dalšího bránícího hráče. František Kuna proti Barinkovi a Vojtěchu Mozíkovi z Plzně puk příliš dlouho neudržel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér František Kuna trénoval pod vedením Josefa Jandače proti extraligovým bekům

„Nesmí ti ujet,“ motivoval žurnalisty Josef Jandač. Cvičení šla velmi rychle za sebou, a tak bylo jen minimum času na oddech. Novináři tak poznali, jak trénují profesionálové.

„Chodit útočit ve dvou proti třem není vůbec jednoduché. Zvlášť, když vás brání extraligoví beci Michal Barinka a Vojta Mozík,“ konstatoval už značně udýchaný František Kuna. Josef Jandač pak trénink opustil s lehce ironickou prosbou, ať o něm novináři píšou či mluví jen dobře.

Medaile pro hokejové MS jsou z kovu a křišťálu. Zdobí je česká vlajka

Číst článek

Na závěr si novináři na ledě vyzkoušeli mezi hokejisty oblíbené nájezdy. František Kuna využil toho, že brankář měl lapačku v pravé ruce a střelou pod horní tyčku první pokus proměnil, při posledním ale bez zakončení upadl.

Rozstřel novinářů rozhodovala až osmá série. Soutěžilo se o karton piva, který ale František Kuna kolegům do redakce nepřinese.

Reportér ČRo první ze svých nájezdů proměnil | Foto: František Kuna

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme