Reprezentační brankáři spory nemají. Pavelec s Kovářem budou Saláka podporovat

Závěrečné složení hokejové reprezentace ještě není tři dny před startem šampionátu jasné. Trenér Vladimír Růžička už ale prozradil, že jako kapitánovi bude důvěřovat Jakubu Voráčkovi s asistenty Jágrem a Hejdou. Z vyrovnané brankářské trojice vsadil na Alexandra Saláka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Alexandr Salák čelí nájezdu Nora Kena Andre Olimby | Zdroj: Reuters

„S klukama se známe. S Kovim (Jakubem Kovářem, pozn. red.) jsme toho objezdili spoustu, s Ondrou se známe nevím jak dlouho. V české kabině nikdy nebyl problém. Trojka je skvěle složená a těším se, že si ještě měsíc zahrajeme hokej,“ těší se Alexander na svou staronovou roli v národním týmu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O pozicích brankářů je před MS jasno. Svou roli přijímají, zjistil reportér ČRo František Kuna

Čeští trenéři rozhodně neměli jednoduché rozhodování, o čemž svědčí i fakt, že se do nominace nevešel litvínovský Pavel Francouz. Ve prospěch Saláka pak hrály zkušenosti z minulých turnajů, Ondřej Pavelec bude dvojka, Jakub Kovář trojka.

„Kuba měl vynikající přípravu, Ondra Pavelec chytal výborně v NHL, Salák v Rusku. Sázím na ‚Saliho.‘ Po loňské sezoně odchytal celé MS parádně, i teď dva zápasy. Máme vynikající tři gólmany, ale do brány může jen jeden. Uvidí se, co bude pak,“ říká trenér Vladimír Růžička o pozicích gólmanů.

České trio spolu vychází dobře - možná i proto, že k sobě mají věkově blízko. Čeští brankáři se narodili v rozmezí roku a půl.

„Každý gólman chce chytat stejně, jako chce každý fotbalista hrát, ne sedět na střídačce. Ale nepamatuji si, že by gólmani měli mezi sebou problémy. Ostatní dva se budou snažit, aby pomohli tomu, kdo bude chytat,“ slibuje Ondřej Pavelec.

Společně s Jakubem Kovářem tak bude gólman Winnipegu pomáhat Alexandru Salákovi. Brankář Novosibirsku ale v nadsázce nechce ani slyšet o tom, že by šlo o vrchol kariéry. „Doufám, že už mě neženete někam do důchodu,“ reagoval s úsměvem Alexander Salák.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme