Reprezentační trenér Hadamczik ocenil kvality hráčů z NHL, sestavuje si dva týmy

Skončí v nejbližších dnech výluka v zámořské NHL? To je otázka, která teď zajímá v tuzemsku každého, kdo má něco společného s hokejem. Výjimkou nemůže být ani trenér českého reprezentačního A-týmu Alois Hadamczik.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Alois Hadamczik s bronzovou medailí z mistrovství světa na Slovensku | Zdroj: ČTK

Jak moc by se brzký návrat hráčů z NHL do zámoří mohl podepsat na kvalitě naší nejvyšší domácí soutěže?

Samozřejmě naši hráči, kteří působí v NHL, ukázali svou kvalitu. Ukázali, jak kvalitní by soutěž byla, kdyby ekonomika naší země byla tak dobrá jako v zámoří a naši hráči by mohli být doma. Pořád máme být na co hrdí, naši hráči jsou kvalitní.

Když odejdou tito hokejisté do zámoří, tak se sníží trošku atraktivita, přeci jen diváci tady chodí na Jágra, Plekance a další hráče z NHL. A je to krása přijít do O2 arény a vidět tam 15-16 tisíc diváků.

Přehrát

00:00 / 00:00

S trenérem české hokejové reprezentace Alosiem Hadamczikem mluvila na Radiožurnálu Zuzana Burešová

Teoreticky vzato - i kdyby hokejová stáž hráčů z NHL v naší extralize už brzy skončila, svůj přínos určitě měla. V čem především, podle vašeho názoru?

Po jedné stránce jsem rád, že mohli diváci vidět tolik kvalitních hráčů. Je to velká vizitka hokeje a jeho popularity. Protože tito hráči znovu ukázali, jak je hokej krásná hra. A diváci zase ukázali, že když jsou kvalitní výkony, tak na hokej chodit budou.

Měl by to být impuls pro hráče, kteří hrají naší ligu, aby tomu dali maximum, aby se snažili svými výkony diváky do hlediště přilákat.

Na druhou stranu, já jako trenér reprezentace v tom vidím trošku problém, protože kdyby ti hráči začali NHL tak, jak měli, tak by viděli, kam patří od samého začátku, a já bych věděl, že základní část NHL končí v určitém termínu a budu mít hráče k dispozici pro mistrovství světa.

Momentálně člověk neví, co v NHL vznikne, jaké budou termíny. A může se stát, že třeba posunou termín o 14 dnů a nebudu moct využít tyto hráče pro mistrovství světa.

Viděno očima řadového fanouška - kdyby bylo víceméně jasné, že výluka v NHL bude dlouhodobá, uvažoval jste o nominaci hokejistů z NHL na první z turnajů Euro Hockey Tour, pořádaný v listopadu ve Finsku?

Já jsem si dělal dvě sestavy. Jedna byla z hráčů z Evropy a jedna, kdyby ti hráči (z NHL) byli tady. Určitě bych oslovil všechny hráče. A chtěl bych odpověď u všech hráčů vysokých kvalit. Mluvil jsem třeba s Tomášem Plekancem a ten mi odpověděl: Trenére, když tady budeme a vy budete chtít, abych hrál, tak pojedu okamžitě. Takže to pro mě bylo pozitivní

Další hráče jsem ještě neoslovoval, ale pokud by výluka byla, tak bych chtěl pro diváky postavit nejsilnější tým, jaký tady je.

Které zápasy jste viděl, kde hráli hokejisté z NHL?

Tolik prostoru byste mi asi nedali, protože chodím týdně na 3 až 4 utkání. Tři beru z naší ligy, a když je tam vložený nějaký zápas – momentálně Lva Praha, když hraje KHL – tak se jdu podívat. Takže jsem viděl spoustu hráčů.

Viděl jsem v akci Hemského, Krejčího, samozřejmě Kladeňáky, jezdím na Třinec, na Zlín. Viděl jsem Slavii Praha, líbili se mi kluci. Je to pro mě poznání, některé hráče jsem třeba před tím neviděl, protože za 14 dní celou Ameriku objet nemůžete. Po této stránce to byl pro mě jako trenéra velký přínos. A jsem pyšný na kluky, jaké výkony předváděli.

Aleš Procházka, Mirko Vasić, Zuzana Burešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme