Repríza extraligového finále vyšla lépe Slavii

Obhájci mistrovského titulu z Karlových Varů prohráli v zápase 2. kola O2 extraligy se Slavií 1:4. První střetnutí finalistů minulého ročníku nejvyšší hokejové soutěže tak vyznělo lépe pro pražský tým. Hrálo se i dalších šest zápasů.

Karlovy Vary - Slavia 1:4 - O2 extraliga 2.kolo

Karlovy Vary - Slavia 1:4 - O2 extraliga 2.kolo | Zdroj: ČTK

HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Domácím hokejistům první extraligové utkání v nově otevřené KV Aréně nevyšlo. Přestože vedli od 6. minuty brankou Václava Skuhravého nakonec jasně prohráli. Slavie totiž dokázala vstřelit v dalším průběhu zápasu čtyři branky, zatímco domácí už vyšli gólově naprázdno.

Branky a nahrávky: 6. Skuhravý (Košťál) - 27. Sklenář (M. Čermák, Jelínek), 32. Vondrka (Endál, Červenka), 44. Beránek (D. Hruška), 47. Branda (Červenka, V. Růžička ml.). Rozhodčí: Kubeš, Souček - R. Prchal, Kis. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 5755 (vyprodáno).

PSG Zlín – BK Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Začátek zápasu se nesl ve znamení přesilových her. Zlínští nejprve nedokázali využít přesilovku 5 na 3, aby o chvíli později ze stejného oslabení sami inkasovali. V úvodu druhého dějství šli domácí opět do vedení, které ale smazal o tři minuty později znovu v početní převaze hostující Král. Na branku Rachůnka ze 35. minuty už ale Středočeši najít odpověď nedokázali.

Branky a nahrávky: 12. Záhorovský (Kollár), 21. Köhler, 35. Rachůnek (Důras) - 8. Pabiška (R. Král, J. Kasík), 24. R. Král (Pabiška). Rozhodčí: Mikula, Šír - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:13. Využití: 2:2. Diváci: 4180.

HC Oceláři Třinec – HC Mountfield 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Hokejisté Českých Budějovic přijeli do Třince s pozornou obranou, která jim přinesla druhé vítězství v sezóně. Hosté vedli už od 8. minuty a o tři body za vítězství v normální hrací době je připravil až chvíli před jejím koncem Květoň. V prodloužení se ale třinečtí hráči dopustili faulu. Budějovičtí nabídnutou výhodu přesilové hry dokázali využít a vezou si tak na jih Čech dva body.

Branky a nahrávky: 58. D. Květoň (Polanský, Martynek) - 8. Melichar, 64. Kůrka (Sailer, Snopek). Rozhodčí: Husička, Hradil - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:13. Využití: 0:1. Diváci: 3675

00:00 / 00:00

Souhrn zápasů 2. kola hokejové O2 extraligy

HC Benzina Litvínov – HC Kometa Brno 5:3 (0:0, 3:1, 2:2)

Souboj dvou poražených týmů z 1. kola nabídl gólově úrodné představení. Litvínov měl v zápase neustále brankově navrch, hostující Kometa ale vždy dokázala utkání ještě zdramatizovat. O uklidnění domácích příznivců se tak postaral až v poslední minutě zápasu Robert Reichel, který vstřelil při power-play hostů gól do prázdné branky.

Branky a nahrávky: 24. Majdan (Gerhát), 36. Lukeš (Skuhrovec), 40. Šlégr (Lukeš), 51. J. Černý (Lukeš, Reichel), 60. Reichel (Lukeš) - 31. Brabenec, 44. R. Dlouhý (Bičánek, Erat), 55. Vondráček (Pucher). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 10:14. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 5950.

HC Plzeň 1929 – HC GEUS OKNA Kladno 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Plzeň měla po většinu zápasu více ze hry, o svém druhém vítězství ale dokázala rozhodnout až dvěma góly ze závěrečné třetiny. Kladno vedlo brankou z poslední minuty úvodního dějství 1:0 a jeho šance na plný bodový zisk držel zejména dobře chytající gólman Kopřiva. Domácí tak spasil až dvěma slepenými brankami Tomáš Vlasák. Ten se nejprve prosadil po kombinaci celé své útočné řady a poté bezpečně proměnil trestné střílení.

Branky a nahrávky: 47. Vlasák (Benda, Bombersback), 48. Vlasák z trest. střílení - 19. Šmach (Frolík). Rozhodčí: A. Jeřábek, R. Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:10, navíc Patera (Kladno) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7576.

HC Sparta Praha – HC Eaton Pardubice 2:3 po sam. náj. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Oba soupeři zakončili i svůj druhý zápas v novém ročníku extraligy až po samostatných nájezdech. Ve vyrovnaném utkání se oba týmy vystřídaly ve vedení. Na gól Špirka z úvodní části odpověděl ve druhé třetině Langhammer. Domácí tým potom dostal do vedení ve 45. minutě Macholda, Cetkovský ale po několika sekundách opět zařídil vyrovnaný stav. O osudu utkání tak rozhodovaly až samostatné nájezdy, které vyzněly lépe pro Pardubice.

Branky a nahrávky: 34. Langhammer (Netík), 45. Macholda (Broš, Hrdel) - 15. Špirko (Cetkovský), 45. Cetkovský (Špirko), rozhodující sam. nájezd Špirko. Rozhodčí: Šindler, Turčan - Pešek, Rozlílek. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Diváci: 8689.

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Steel 1:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Rozdílný vstup do sezóny zažívají oba soupeři v novém ročníku extraligy. Zatímco Liberec podruhé prohrál, Vítkovice se radují z druhého vítězství. Jistého gólmana Štěpánka překonali domácí pouze jednou, když se prosadil ve 45. minutě Hunkes. O chvíli později ale opět zvrátil vedení na stranu hostů Hruška a konečnou pojistku přidal v 58. minutě Krenželok.

Branky a nahrávky: 45. Hunkes (Klimenta) - 30. Treille (Sičák, Štefanka), 46. R. Hruška (Varaďa), 58. Krenželok (Štefanka, Treille). Rozhodčí: Jebavý, Pešina - Lhotský, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 4720.

Tomáš Kohout, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Miroslav Augustin, Jan Kaliba, Robert Štach, Vladislav Janouškovec, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít