Retro dresy přilákaly do O2 arény tisíce diváků

Historic game, neboli historické utkání, sehrály včera v rámci 47. kola Tipsport extraligy týmy Slavie a Plzně. Hráče obou celků zdobily repliky dresů, ve kterých hráli před desítkami let jejich předchůdci.

Utkání 47. kola hokejové extraligy HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929, 1. února v Praze. Útočník Slavie Michal Vondrka překonává brankáře Plzně Luboše Horčičku v samostatném nájezdu | Zdroj: ČTK

„Pro fanoušky to muselo být krásné. Nám se to také líbí, já bych v tom nejradši hrál celou sezonu, ale bohužel,“ říkal po zápase střelec třetího gólu Slavie Tomáš Micka.

Po ledě se, stejně jako jeho spoluhráči, proháněl v dresu, který připomínal ten, ve kterém hrála Slavia před 100 lety. Polovina červená, polovina bílá. Na hrudi pouze hvězda a na zádech číslo a jméno.

00:00 / 00:00

Atmosféru utkání, historické dresy a výkon celků Slavie a Plzně rozebral Petr Kadeřábek

Žádná reklama nehyzdila ani dresy Západočechů, pouze na hrudi měli obrovské logo s okřídleným šípem. Zlaté hokejové časy, ale nepřipomínaly pouze oděvy, ale i samotný hokej. Nasazení a tempo obou celků zejména ve třetí třetině vysoko převyšovalo extraligový průměr.

„Myslím si, že to byla výborná reklama na hokej, nechybělo mu nic. Bylo v něm nasazení, spousta soubojů, hodně gólů, prodloužení, nájezdy, takže to byl určitě krásný hokej,“ hodnotil utkání slávistický asistent trenéra Jiří Čelanský a podobně se za duelem ohlédl i Tomáš Micka.

„Bylo tam všechno, oba týmy hrály na sto deset procent, ale my jsme byli ti šťastnější,“ dodává Micka.

Slavia třikrát vedla, Plzeň dokázala vždy vyrovnat. Šancí na obou stranách bylo k vidění na dva zápasy a přicházet nepřestávaly ani v prodloužení. V samostatných nájezdech rozhodla až čtvrtá série a na konec se z výhry 4:3 radovali domácí, ale smutnit nemuseli ani hosté.

Nejen, že si z Prahy odvezli bod, ale společně s domácím týmem sklidili i ovace osmi tisíc diváků, kterým se zápas zkrátka líbil a to není na našich extraligových stadionech zrovna zvykem.

„Věřím tomu, že takovýto bojovný výkon jsme nepodali naposledy. Pokud budeme hrát takto, tak jsou karty otevřené,“ říká Jiří Čelanský a hokejový fanoušek říká, proč ne.

Ať tak, jak hrály ve vzájemném souboji Slavia s Plzní, hrají všechny týmy. To by pak měla liga parádní úroveň a jestli k tomu mají pomoci historické dresy, tak ať je švadleny šijí po tisících.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít