Říha funguje v Pardubicích oficiálně ne jako trenér, ale jako manažer

Jen málokdy se povede, aby hokejoví fanoušci zajásali ještě předtím, než vůbec začne extraligové utkání. Včera v Pardubicích k tomu ale měli dost dobrý důvod - zjistili totiž, že kormidlo domácího týmu právě přebírá po několikaletém úspěšném působení v ruské Kontinentální lize trenér Miloš Říha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový pardubický trenér Miloš Říha při zápase proti Plzni | Zdroj: ČTK

„Rozhodl jsem se tak i kvůli tomu, že Pardubice nastartovaly moji kariéru, i když mě napadly i myšlenky o tom, jak jsem odsud odcházel a jak se ke mně zachovali někteří lidé. Ale převládlo ve mně to, že Pardubicím musím taky něco vrátit.“

Výměna trenérů u mužstva, které má daleko k očekávané formě, není jistě žádnou výjimečnou událostí. V Pardubicích se však odehrála přímo v rychlíkovém tempu.

„Ráno mě vzbudil telefon, jestli nepřijdu na kafe, a tam byli šéfové klubu. Kontaktoval jsem agenta s tím, jestli je to vůbec možné vzhledem k tomu, co mám ve smlouvě s Ruskem. Diskutovali jsme tři hodiny, oni trpělivě čekali a kolem třetí odpoledne padlo rozhodnutí, že ano, půjdu do Pardubic.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Vzhledem k závazkům v Rusku není Miloš Říha v Pardubicích oficiálně jako trenér, ale jako manažer

Abychom ale byli přesní: S ohledem na aktuální závazky v Rusku se Miloš Říha nestal trenérem pardubických hokejistů, ale oficiálně funguje jako manažer.

„Nemůžu vystupovat jako trenér, to mi bylo jasně řečeno, funguju spíš jako poradce.“

A není od věci dodat, že tento poradce vstoupil do kabiny pardubického týmu pouhé dvě hodiny před nedělním utkáním s Plzní. Do té doby neměli hráči ani tušení, že trenér Trličík byl vedením klubu odvolán.

„Měli taktickou poradu, kterou jsem trochu změnil. Bylo to docela těžké, kluci se i lekli, asi to pro ně byl trochu šok,“ všiml si Miloš Říha.

Odezněl ovšem natolik rychle, že pardubičtí hráči předvedli proti kvalitnímu soupeři o třídu lepší výkon než v posledních zápasech a vydřeli vítězství 4:3. Asi to byla jejich odpověď na to, co slyšeli v kabině od svého nového trenéra – tedy vlastně manažera.

„Hned na začátku nám řekl, že kdo nebude hrát na dvě stě procent, nepůjde na led,“ ochotně si vybavil autor vítězného pardubického gólu Martin Bartek.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme