Robert Reichel ukončil kariéru. Hokejová legenda bude trénovat

Hokejový útočník Robert Reichel ukončil ve středu oficiálně hráčskou kariéru. Olympijský vítěz z Nagana bude vedle manažerského postu vykonávat nadále v Litvínově také trenérskou roli, a to společně s Jiřím Kučerou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Reichel  

„Samozřejmě, že to pro mě nebylo lehké rozhodnutí. K názoru ukončit aktivní kariéru jsem dospěl po sezoně. Jedna etapa pro mě končí, druhá začíná. Je to pro mě něco nového, ale zvládnul jsem i jiné role a věřím, že zvládnu i tuhle,“ řekl Robert Reichel pro klubový web www.hokej-litvinov.cz.

„Nebojím se toho, naopak se těším na novou práci, i když vím, že to bude něco jiného, odlišného, než jsem dosud zažil. Budu muset přehodnotit některé věci, které jsem znal a zažil jako hráč. Věřím, že se mi v nové roli bude dařit,“ dodal zkušený hráč.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sž,_Robert_Reichel.mp3

Robert Reichel byl vůbec nejmladším litvínovským ligovým hráčem, když debutoval ve věku 16 let a 3 měsíce. Od mládí byl výjimečným talentem. Třikrát hrál na MS juniorů (1988-90).

Druhý rok v lize se stal nejlepším střelcem týmu, další sezonu v celé lize a o rok později (1990) vytvořil klubový rekord jak v počtu vstřelených branek (49), tak i získaných bodů (83). Domácí titul se mu však nikdy získat nepoařilo.

„Byl to cíl, který jsem měl, ale bohužel se to nepovedlo. Vyhrál jsem však jiné ocenění, jsem mistr světa, mám olympijské zlato. Kariéru jsem tedy neúspěšnou neměl a za ty roky, co jsem hrál, mě to musím říct naplnilo,“ vyprávěl Reichel novinářům na tiskové konferenci.

Uspěchy v NHL

Úspěšný byl i v NHL, stal se mimojiné nejproduktivnějším hráčem Calgary v sezoně 1993/94. Přesto následující rok po neshodách v klubu odešel do Evropy. Po veleúspěšném působení v Německu zákonitě znovu zamířil za moře, v New Yorku vytvořil obávaný tandem se Slovákem Pálffym a prosadil se i po výměně do Phoenixu.

Zde se posléze nedohodl na nové smlouvě a na dva roky posílil Litvínov (1999-2001), se kterým v prvním roce senzačně postoupil do semifinále extraligy přes Zlín. Poté znovu zkusil štěstí za oceánem, tentokrát působil v Torontu.

Jiří Šlégr opět trénuje s Litvínovem

V září 2004 se stal sportovním manažerem klubu a kapitánem týmu. Sezonu nedohrál pro zranění, ale tým se nakonec protlačil do play off. Další dva roky zůstalo mužstvo před branami vyřazovací části. V sezonách 2006/2007 a 2007/2008 byl Reichel opět nejproduktivnějším hráčem klubu.

Litvínov se vrátil na přední příčky, do play off 2008 postoupil z pátého, v roce 2009 dokonce ze třetího místa. Zastavily ho ve čtvrtfinále Karlovy Vary. O rok později Litvínov proklouzl z desáté příčky do předkola, kde ho vyřadila Slavia.

Robert Reichel je prvním hráčem Litvínova, který v NHL a nejvyšších evropských soutěžích odehrál přes 1500 zápasů. Do historie hokejových fanoušků je také nesmazatelně zapsán jako důležitý člen zlaté olympijské party z Nagana. A co Reichel a výpomoc reprezentaci?

„Vůbec se tomu nebráním, řekl jsem to předsedovi svazu Tomáši Královi. Zas na druhou stranu nejde skloubit úplně všechno. Ale jestli bude vůle, tak rád pomůžu,“ uzavřel Robert Reichel.

Pavel Petr, Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme