Rolinek: Debaklu s Finy jsme se zasmáli a s Ruskem dominovali

K pohodě v závěrečném utkání na Švédských hokejových hrách pomohla české reprezentaci možná trochu nečekaná věc: po prohře 0:7 s Finskem si vzájemně nenadávali a nebviňovali z toho, co kdo udělal špatně, nýbrž se tomu společně zasmáli. Po vítězství 4:0 nad Ruskem pro prozradil kapitán Tomáš Rolinek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté slaví třetí gól do sítě Ruska | Zdroj: ČTK

Kde nastal ten zvrat po utkání s Finy? Bylo nutné si o tom po zápase pohovořit? Vzal jste si jako kapitán slovo?

Každý jsme věděli, že jsme hráli špatně, takže už po zápase jsme se tomu zasmáli. Nebylo co řešit, ten zápas nám vyloženě nevyšel. Teď jsme si řekli, jak budeme hrát, a od první minuty jsme hráli úplně jinak než včera. Rusy jsme přehráli, na ledě jsme dominovali.

Čeští hokejisté odčinili debakl s Finskem, Rusko porazili 4:0

Číst článek

Zdálo se, že to bylo poměrně poklidné vítězství.

Ono se to zdálo, ale proti Rusku nikdy nevíte, kdy tlak z jejich strany přijde. My jsme pořád čekali, že nás začnou napadat, že to trochu otevřou, ale to se vůbec nestalo. Oni hráli od začátku defenzivním systémem a vydrželo jim to až do konce. Nic nezměnili.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Tomášem Rolinkem rozebíral Švédské hokejové hry Pavel Petr

Navíc vám asi hodně pomohla brzká branka ze třetí minuty...

Někdy dáte gól na začátku a přestanete hrát, někdy vás to zase povzbudí. Já bych to neřešil, že nás to nějak povzbudilo. My jsme od začátku hráli pořád stejně, hlavně dobře z obrany a když už nějaká šance byla, tak nás spolehlivým a jistým výkonem podržel brankář Kovář.

Další důležitá věc - tři využité přesilovky...

Jo, jo. Trenér to složil před zápasem, řekl, kdo je bude hrát. Povedlo se to.

Rusové vás vůbec nezlobili?

To posoudíte nejlépe vy seshora. Ale já musím říct, že ne. Opravdu jsme od nich čekali víc: že do nás půjdou, že nás budou více napadat, že změní taktiku, když prohrávali 0:1, 0:2, 0:3. Ale nestalo se vůbec nic, zápas jsme tak nějak poklidně dokončili. Hlavně pěkným skóre.

S jakými dojmy a pocity opustíte Stockholm?

Furt to kazí ten zápas proti Finsku, že jsme takhle vysoko prohráli.

Pozitivem je pak to, že se tým dokázal vzpamatovat?

To je po takovém zápase vždycky důležité. Hodili jsme to za hlavu, zasmáli jsme se tomu, bohužel se stalo, nevyšlo nám to. Teď ale doufám, že jsme to napravili a svým spolehlivým výkonem to otočili.

Pavel Petr, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme