Rolinek: Lev musí v KHL využívat výhodu domácího prostředí

Začal nový ročník Kontinentální hokejové ligy. Její start byl odložen kvůli letecké tragédii týmu Lokomotiv Jaroslavl. I proto si na premiéru v soutěži musel počkat její nováček - HC Lev Poprad. Na domácím ledě přivítal jednoho z favoritů Metalurg Magnitogorsk. Po šedesáti minutách hry svítil na ukazateli stav 2:4.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rolinek, kapitán české hokejové reprezentace | Foto: Miroslav Bureš

Není divu, že v útrobách popradského stadionu byl největší zájem o muže s číslem 60 na zádech - Tomáše Rolinka. Jeho Metalurg přicestoval do Popradu pochopitelně letadlem. Kapitán české hokejové reprezentace přiznal, že na palubu nastupoval se smíšenými pocity. A ledová plocha? Byl rád, že už Kontinentální liga skutečně začala?

„Neměl bych to říkat, protože do ruštiny se to dá lehce přeložit. Jsem profesionál a musím hrát, to je tak všechno. Jak se říká, čas je lék, ale tohle v nás hráčích bude dlouho, protože to je prostě tragédie.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Premiéra popradského Lva v KHL

V takových případech skutečně nemají body za vítězství žádnou cenu.

„Vždycky jsme se stresovali porážkami nebo tím, když to hráčům nešlo. Báli jsme se o angažmá, ale po tom, co se stalo, si začnete vážit úplně všeho,“ říká Tomáš Rolinek. Alespoň něco málo ho ovšem na premiéře potěšilo. Skutečnost, že letošní první vystoupení Magnitogorsku viděl slovenský Poprad.

„Pro Čechy, Slováky ale i pro další evropské hráče je lepší lítat do Evropy, ať už na Slovensko, ale kéž by do Česka. Je to pro nás lepší než hrát jen v Rusku.“

A pohled na popradský tým? V souboji s favoritem rozhodně nehrál druhé housle.

„Budou to mít hodně těžké, ale myslím si, že nemají špatný mančaft. Body musí sbírat hlavně doma, kde mají užší kluziště. Je to jejich výhoda, protože evropským týmům se na úzkém kluzišti hraje špatně. Na širším hřišti to budou mít těžší, tam se hraje úplně jiný hokej,“ předpovídá muž, který český národní tým dovedl loni v Německu s kapitánským céčkem na hrudi ke zlatu na mistrovství světa a letos v Bratislavě k bronzové medaili.

Nedorost: Fanoušci mě mile překvapili

Ano, HC Lev musí těžit především z výhody domácího ledu. A také z podpory fanoušků. Úvodní zápas ukázal, že si popradské publikum získal na svou stranu.

„Mile překvapili, když si nás na konci utkání vytleskali. Asi se jim líbilo, že jsme nic nevypustili a tak nás za to odměnili,“ chválil diváky útočník Václav Nedorost. Ví zároveň, co pozitivního si Lvi s sebou musí vzít z úvodního zápasu do dalších duelů KHL. Z čeho musí vycházet?

„Tak jak jsme zápas zakončili. Nezabalili jsme to a pak jsme je i přehrávali. Musíme hrát tři třetiny a ne jen dvě. Druhá třetina rozhodla, vstřelili nám tři góly, čtvrtý přidali až do prázdné brány. Kdybychom hráli jako v první a poslední části, tak by to bylo dobré,“ doplnil svou předchozí odpověď Václav Nedorost.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme