Roman Červenka: "Favoritem jsou Rusové!"

Tři body do tabulky Českých hokejových her mají naši reprezentanti po včerejšku v kapse a teď se s umírněným optimismem chystají v Karlových Varech na další turnajové zápasy hrané o víkendu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česko - Finsko 2:0 | Zdroj: ČTK

Vítězství 2:0, ale také vědomí, že sezóna teprve startuje - to obojí přimělo trenéra Vladimíra Růžičku, aby se po úvodním turnajovém utkání s Finskem nepouštěl do kritických poznámek na adresu českého týmu: "Myslím si, že pro všechny hráče je to začátek sezóny. Někteří se rozehrávají déle, někteří dříve."

Byli ovšem mezi hokejisty tací, které náš trenér bez pobízení pochválil, jako například brankář Mensator nebo útočník Roman Červenka. Ten hrál opravdu s velkou chutí a důmyslná spolupráce s bývalým slávistickým parťákem Bednářem mu nepůsobila sebemenší problémy:"Samozřejmě jsme za to rádi. Doufám, že to bude pokračovat."

Zkouší teď Roman Červenka hledat nějaké rozdíly mezi oběma víkendovými soupeři? "Oba jsou hodně silní. Ale co si budeme povídat - Rusové dvojnásobní mistři světa, a že z těch vítězů jich tady bude dost, myslím 13 nebo 14. Takže pravděpodobně Rusové budou asi nejsilnější. To ale neznamená, že bychom nějak podceňovali Švédy, určitě také mají svojí kvalitu. Ale prostě Rusové jsou vždy velkými favority tohoto turnaje," myslí si Roman Červenka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté po úvodním zápase sezóny

Útok Kumstát-Vašíček-Hubáček

Byli však v našem týmu i další hráči, na jejichž výkonu se začátek sezóny nijak viditelně nepodepsal, například útočná formace Kumstát-Vašíček-Hubáček. "Myslím si, že jsme si dobře vyhověli. Alespoň víme jak musíme pokračovat," konstatoval Josef Vašíček a Petr Hubáček si s ním notoval: "Na to, že jsme spolu hráli poprvé, jenom pár tréninků máme za sebou, tak to bylo fajn. Škoda, že jsme se neprosadili střelecky, protože šance na gól jsme nějaké měli."

Pokud se střelby týká, právě Petr Hubáček patřil určitě k nejpilnějším mužům našeho týmu. "Nicméně Mario Lemieux nejsem, že ano. Snažil jsem se to dát rychle, protože soupeři rychle přistupují k hráčům, takže prakticky z "jedničky" trefit branku a mnohdy je to o štěstí - propadne, nepropadne. Škoda, protože těch střel bylo hodně. Gól jsem mohl dát," povzdechl si Petr Hubáček.

Třeba se to povede zítra nebo v neděli. A který z nadcházejících soupeřů asi může být pro náš tým tučnějším soustem? "Tam je rozdíl akorát, že Švédi hrají silovější, náročnější hokej, plný osobních soubojů, zatímco Rusové si to více dávají a hrají víc kombinačně, nehrají tolik do těla. Styl těch dvou soupeřů je rozličný, ale co se týká nás, tak přistupuje se k tomu utkání úplně stejně," dodává Petr Hubáček. Sobotní utkání našeho celku se Švédy začíná v 17 hodin, proti Rusům nastoupí čeští hokejisté v neděli v půl šesté.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme