Rosení plexiskla a mlha nad ledem na zimním stadionu v Hradci zmizí, díky odvlhčování

Orosená plexiskla a mlha nad ledem kazila při extraligových zápasech hokejistů Mountfieldu Hradec Králové fanouškům zážitek z hokeje. Tyto nepříjemné úkazy, které způsobovalo teplé počasí a nadměrná vlhkost, budou od nové sezony minulostí. Na královéhradeckém zimním stadionu bude nově fungovat odvlhčovací jednotka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na královéhradeckém zimním stadionu bude nově fungovat odvlhčovací jednotka (ilustrační foto) | Foto: Archiv ČRo

Práce na instalaci odvlhčovací jednotky, která byla přivezena až z Dánska, začaly na zimním stadionu v Hradci Králové 10. července.

„Celá odvlhčovací jednotka bude usazená vedle haly hlavního stadionu. V hlavní hale budou namontována dvě potrubí. Jedno z nich je sací, které vlhký vzduch dopraví do sušicí jednotky. Tam se vysuší a druhým potrubím jde zase zpátky,“ popisuje za generálního dodavatele stavby Dana Mokrá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na královéhradeckém zimním stadionu bude nově fungovat odvlhčovací jednotka. Natáčel tam Václav Pilný

O montáž odvlhčovací jednotky usilovalo vedení hokejového klubu už v loňské sezoně. Celý projekt se podařilo do úspěšného konce dotáhnout až letos a podle marketingového ředitele Petra Picky výsledek fanoušci Mountfieldu Hradec Králové určitě ocení.

„Věříme, že to bude znamenat zvýšení komfortu jak pro fanoušky, tak pro hráče a vůbec pro všechny návštěvníky v hale. Do budoucna by mělo dojít k omezení nešvarů, které se stávaly v minulosti. Například že se v hale tvořila vlhkost a rosila se plexiskla,“ pooisuje.

Montéři dodavatelské firmy musí vše stihnout zhruba do měsíce, aby se odvlhčovací jednotka mohla pořádně vyzkoušet.

„Dílo by se mělo dokončit do 20. srpna. Po tomto datu bude zahájen zkušební provoz a do začátku hokejové sezony, který bude 11. září, bude zařízení plně funkční,“ věří Dana Mokrá.

Nové zařízení by mělo mít pozitivní vliv na kvalitu ledu v teplých dnech a lépe na tom budou i hokejisté samotní.
„Hokejistům se bude na ledě i lépe dýchat. Protože víme, že ta vlhkost není pro sportovce úplně optimální,“ říká Petr Picka.

Nová odvlhčovací jednotka, která bude stát zhruba 2 600 000 korun, si svoji ostrou premiéru odbude při prvním domácím extraligovém zápase, ve kterém Mountfield 11. září přivítá Vítkovice.

Václav Pilný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme