Rozhodčí během utkání mezi Lvem a Vladivostokem nachytali nejen hráče na ledě

Hokejoví rozhodčí toho občas od fanoušků i hráčů slyší tolik, že by si to za rámeček nedali. I včera byli v zápase mezi Lvem a Vladivostokem obviněni ze zjevné chyby. Jenže jak se ukázalo, dvojice ruských sudích byla v hale asi jediná, která zná pravidla. Jejich verdikt překvapil všechny - od fanoušků přes hráče i novináře, ale jak se nakonec ukázalo, byl správný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Lva Jiří Novotný střežený Ozolinšem před brankou Rigy | Foto: ČTK

Když ve 36. minutě zápasu mezi pražským Lvem a Vladivostokem vyletěla pravice jednoho z hlavních rozhodčích vzhůru, vysprintoval automaticky gólman Vehanen na střídačku a Lev v poskytnuté výhodě přes půl minuty soupeře mačkal v jeho obranném pásmu.

Pak se Rusové dotkli puku, sudí zapískal, viníka vyloučil - ale udělil mu jen desetiminutový osobní trest, žádné dvě minuty se k překvapení všech nekonaly.

Přehrát

00:00 / 00:00

Netradičním verdiketm se zaobíral Tomáš Lörincz

"Nepochopil jsem to. Rozhodčí měl zvednutou ruku a náš gólman vyjel z branky, abychom mohli hrát v šesti. Po zapískání ale hráč dvě minuty nedostal. Nevím, co by se stalo, kdyby získali puk a dali gól. Stalo si mi to poprvé," říká útočník Jiří Novotný.

Pražané považovali ale soupeřovo vyloučení za natolik automatické, že na následující střídání poslali přesilovkovou formaci a až po buly si všimli, že je soupeřů na ledě taky pět. Také proto nedošlo před vhazováním, k žádným protestům, které by jinak asi následovaly.

"Došlo nám to, když jsme přišli z ledu a hrálo se v pěti. Každý koukal jak jelito," přiznal Jiří Novotný.

Chyba rozhodčích, naprostý nesmysl, zdálo by se. Jenže i čeští rozhodčí při dotazu Radiožurnálu na spornou situaci dospěli k názoru, že to Rusové odpískali správně. Jedním dechem ale dodávali, že takhle by to řešil málokdo, ne-li nikdo.

Tomáš Lörincz, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme