Rozhodčí, kteří neuznali Buchteleho regulérní gól, byli potrestáni

Komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje udělila tresty za včerejší chyby sudích v utkání Třince se Spartou. Ti během samostatných nájezdů neuznali regulérní gól hostujícího Buchteleho, což nakonec vedlo k porážce Pražanů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 19. kola hokejové extraligy HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha hrané 13. listopadu v Třinci. Tomáš Rolinek (Sparta) překonává brankáře domácího celku Šimona Hrubce (Třinec). Stav zápasu 1:2. | Zdroj: ČTK

Hlavní sudí René Hradil na základě trestu nezasáhne do tří zápasů, navíc dostal pokutu ve výši celé odměny za utkání. To je nejvyšší možný trest, jaký sazebník umožňuje. Na jedno utkání mají pozastavenou činnost i druhý hlavní rozhodčí z utkání v Třinci Hrubý a čároví Hlavatý s Tošenovjanem.

Sudí chybovali během samostatných nájezdů, ve kterých Jan Buchtele překonal domácího gólmana Šimona Hrubce, strážce třinecké svatyně ale zlomek sekundy před tím v pádu posunul branku. Rozhodčí si následně vyžádali pomoc kolegy u videa, takový postup však nebyl správný.

„Bylo konstatováno, že rozhodčí nepostupovali správně. Měli použít výklad, podle kterého lze při trestném střílení uznat gól v případě, že puk vnikne do branky, která není ve správném postavení následkem zákroku brankáře,“ vysvětlil sekretář komise rozhodčích Rudolf Potsch.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme