Rozhodčí Svoboda neuznal Kometě regulérní gól, přijde o čtyři zápasy

Za neuznání gólu hokejistů Brna z úterního zápasu v Plzni dostal hlavní rozhodčí Roman Svoboda trest na 4 zápasy. Komise rozhodčích hokejového svazu uznala, že závažné pochybení rozhodčího ovlivnilo výsledek zápasu.

Vojtěch Němec překonává Martina Machovského, jeho gól ale nebyl uznán

Vojtěch Němec překonává Martina Machovského, jeho gól ale nebyl uznán | Zdroj: ČTK

V 50. minutě úterního zápasu Plzně s Brnem překonal Vojtěch Němec šťastným bekhendovým „dloubákem“ gólmana Indiánu Machovského. V té samé chvíli ale do brankáře najel hostující Haščák.

Rozhodčí původně gól uznali, po poradě ale Roman Svoboda branku odvolal a Plzeň po prodloužení zvítězila 2:1.

„Komise rozhodčích na základě videozáznamu dospěla k závěru, že gól měl být uznán, neboť hráč Marcel Haščák se dostal do brankoviště a do kontaktu s brankářem Matějem Machovským až potom, co kotouč překročil brankovou čáru,“ vysvětlil mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund v tiskové zprávě.

Chyba rozhodčích byla podle komise závažná a měla vliv na výsledek utkání, proto rozhodčího Romana Svobodu potrestala zastavením činnosti na 4 zápasy, na které byl už dříve nominován.

Rozhodčí museli řešit dvě sporné situace před brankou Západočechů. Tu první ve 14. minutě ale podle komise vyřešili správně. V první třetině byl totiž Haščák nedovoleně postavený v brankovišti.

Rozhodnutí funkcionáři vydali na základě videozáznamů, které ale rozhodčí v danou chvíli podle pravidel nemohli použít.

„Ve spolupráci s vedením Tipsport extraligy pracujeme na tom, aby mohlo být použití videa rozšířeno i na další sporné situace,“ uznal předseda komise rozhodčích ČSLH Vladimír Šindler.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít