Rozhodnutí Petra Hubáčka: Chci být novinář a věnovat se fotbalu

Na světovém šampionátu hokejistů jde samozřejmě především o výsledky. Ale fanoušky také zajímá, jak na ně pohlížejí samotní hráči. Proto je komunikace hokejistů s médii velmi důležitou součástí mistrovství světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Hubáček netrefuje francouzskou branku | Zdroj: ČTK

Mistrovství světa v ledním hokeji, stejně jako podobné velké akce, má svá pravidla pro komunikaci. Ty je třeba respektovat. Především po zápasech.

„Po utkáních se v mixzóně musí hráči objevit do deseti až patnácti minut. Nejméně se musí dostavit pět hráčů a všichni musí být v dresech. Kdo se před média postaví, záleží na samotných novinářích,“ vysvětlil manažer českého týmu pro média Jan Černý.

Zdálo by se možná, že po takovém utkání, jako bylo to sobotní se Švýcarskem, se nikomu z našich hokejistů nebude mezi novináře chtít. Opak byl pravdou.

Přehrát

00:00 / 00:00

ORž,_MS_hokej,_Hráči_a_novináři.mp3

„Čeští hráči jsou profesionálové a nikdo z nich nemá žádný problém komunikovat s novináři. A je jedno, jestli to je po zápase nebo po tréninku,“ dodal Černý.

Největší zájem se strany žurnalistů bývá o Jaromíra Jágra. Všem žádostem o rozhovory ale pochopitelně největší hvězda českého výběru vyhovět nemůže. „Jarda Jágr si po utkání řekne sám, jestli se před žurnalisty postaví, nebo ne,“ doplnil manažer českého týmu.

Novinář Hubáček

Přeci jen ale novináři z České republiky mají k hráčům častější přístup, než jejich zahraniční kolegové. Navíc hokejisté jsou k dispozici také po rozbruslení předcházejícím odpolednímu nebo večernímu zápasu. A u koho z hokejistů pak máte jistotu, že vás nikdy neodmítne? U útočníka Petra Hubáčka.

„Upřímně, už delší dobu mě láká dělat novinařinu. Proto jsem k médiím většinou otevřený, a když už se mě někdo na něco zeptá, tak se to nesnažím odbývat nějakými frázemi. Chci, aby ten rozhovor měl smysl a hloubku," řekl Hubáček.

Jenže pokud by Petr Hubáček v budoucnu uchopil mikrofon nebo diktafon, hokej by rád v tomto případě vyměnil za fotbal. Ani třeba na atraktivní duel Kanady se Švýcarskem se na hokejovém mistrovství světa nekoukal.

„Bylo finále Evropské ligy, tak jsem koukal na fotbal. A musel bych asi působit v nějaké redakci, kde by mi to místečko někdo už protekčně nachystal a já se mohl věnovat jen fotbalu. Ale klidně bych jezdil i na divize, to mě baví,“ uzavřel s úsměvem Petr Hubáček.

Roman Červenka a Jakub Voráček při tréninku české reprezentace | Foto: ČTK

Ale dost zábavy. Hokejisty čekají na světovém šampionátu důležitější starosti. V pondělí s Lotyšskem od 20:15 a o den později s Kanadou čtvrt hodiny po šestnácté hodině. To je program, který aktuálně čeká českou reprezentaci. Hokejisté sice měli v neděli volný den, ale jejich myšlenky směřovaly k postupu z osmifinálové skupiny.

Volno měli naši hráči doslova. Nejenom že nenaskočili do utkání, to je čeká až zítra proti Lotyšsku, ale někteří z nich ani netrénovali. Každému byla ponechána volná ruka, všechno ale řídil režisér Vladimír Růžička, někdo šel na led, někdo měl suchou přípravu.

Jsme pod tlakem, říká Rozsíval

Na ledě byli jen Vokoun, Pavelec, Štěpánek, Růžička, Kvapil, Němec, Mojžíš a Vampola, který si zřejmě v pozměněné sestav zahraje s Jágrem. Proti Lotyšům naskočí také Kvapil, ze sestavy vypadne jeden z obránců.

Ať se zeptáte českým reprezentantů téměř na cokoli, v devětadevadesáti případech ze sta řeč stočí na nepříjemnou bodovou situaci ve skupině F. V ní mají Češi jen tři body.

„Fyzička by mohla hrát svoji roli, myslím si však, že jsme dobře připravení. Někteří kluci vzali volno,a to by jim mohlo pomoct zregenerovat. Mě osobně pomůže spíš odpočívat, než trénovat,“ popisoval obránce Michal Rozsíval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sž hokej MS trénink repre 16.6..mp3

Rozsíval hraje v turnaji s číslem tři na dresu, ve čtyřech zápasech si připsal jedinou asistenci. V plus minus hodnocení se údaj. u jeho jména zastaví na minus čtyři. Zanedlouho dvaatřicetiletý rodák z Vlašimi je z New Yorku Rangers na tlak zvyklý.

„Na takovém turnaji je tlak vždycky, dostat se do čtvrtfinále je velmi důležité, musíme vyhrát dva zápasy a jsme tam,“ uzavřel Rozsíval.

Pavel Petr, Kamil Jáša, Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme