Rozsíval poprvé v sezoně skóroval, vítězný gól dal i Pastrňák

V zápase NHL mezi Chicagem a Arizonou se střelecky prosadili dva Češi, na gól Radima Vrbaty odpověděl svou první trefou v sezoně veterán Michal Rozsíval, jehož trefa v úvodu druhé třetiny byla vítězná. Prosadili se i „Medvědi“ David Patrňák a David Krejčí při zápase Bostonu v Los Angeles.

Michal Rozsíval

Michal Rozsíval | Zdroj: ČTK

Chicago a Arizonu dělí v tabulce Západní konference propastných 32 bodů, přesto se první třetina jejich vzájemného souboje zvrhla ve vyrovnanou přestřelku. Završil ji Radim Vrbata, který za bezmocného Crawforda usměrnil milimetrovou přihrávku od Martina Hanzala, skóroval potřinácté v sezoně a vyrovnal na 3:3.

Jenže do sestavy Blackhawks se po téměř šesti týdnech vrátil obránce Michal Rozsíval a byl to právě 38letý český obránce, který zápas rozhodl. Tři minuty po změně stran z druhé vlny doplnil rychlý protiútok Chicaga a nekompromisní ranou pod břevno dostal domácí znovu do vedení, jeho gól na 4:3 byl nakonec vítězný.

38letý bek v novém roce počítá starty v NHL na prstech jedné ruky, proti Arizoně nastoupil teprve potřetí v roce 2017 a potvrdil svou pověst svátečního střelce. Jediný gól má totiž ve statistikách v každé z posledních čtyř sezon.

Češi jsou podepsaní i pod výhrou Bostonu v Los Angeles. Vítězný gól Bruins vstřelil v páté minutě druhé třetiny David Pastrňák, při přesilovkové ráně sice zlomil hokejku, přesto puk procedil skrz gólmana Kings Budaje.

Na konečných 4:1 uzavřel skórel 8 sekudn před koncem svým 15. gólem v sezoně další David v dresu Bruins - zkušenější Krejčí.

NHL:
Toronto - NY Rangers 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Brown - 51. Miller, rozhodující sam. nájezd Zibanejad. Střely na branku: 33:38. Diváci: 19.175. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (NY Rangers), 2. Andersen (Toronto), 3. Zibanejad (NY Rangers).

Montreal - NY Islanders 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 6. Beauvillier, 26. Lee, 60. Tavares. Střely na branku: 24:24. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Beauvillier, 2. Greiss, 3. Leddy (všichni NY Islanders).

Tampa Bay - Calgary 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 7. Naměstnikov, 59. Kučerov - 26. Backlund, 27. Monahan, 58. Hamilton (Frolík). Střely na branku: 25:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Hamilton (oba Calgary), 3. Kučerov (Tampa Bay).

Nashville - Colorado 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 26., 31. a 60. Forsberg, 12. Arvidsson - 18. Iginla, 23. Wiercioch. Střely na branku: 29:22. Diváci: 17.243. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Arvidsson, 3. Josi (všichni Nashville).

Chicago - Arizona 6:3 (3:3, 2:0, 1:0)
Branky: 17., 33. a 50. P. Kane, 1. Schmaltz, 11. Hartman, 23. Rozsíval - 8. Chychrun, 18. White, 19. Vrbata (Hanzal). Střely na branku: 29:37. Diváci: 21.781. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Schmaltz, 3. Toews (všichni Chicago).

Los Angeles - Boston 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 19. Gravel - 4. Marchand, 25. Pastrňák, 59. Moore, 60. Krejčí. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Chudobin (oba Boston), 3. Gravel (Los Angeles).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít