Rozsíval zařídil v NHL v penaltovém rozstřelu výhru Chicaga nad Nashvillem

Český hokejista Michal Rozsíval si v nedělním programu NHL připsal rozhodující trefu v utkání Chicaga s Nashvillem, v penaltovém rozstřelu zajistil Blackhawks vítězství 3:2. Bodově naprázdno naopak vyšel podruhé za sebou Jaromír Jágr, jehož Dallas podlehl Anaheimu 0:4.

Michal Rozsíval (vlevo v bílém) v utkání Chicaga s Detroitem v NHL

Michal Rozsíval (vlevo v bílém) v utkání Chicaga s Detroitem v NHL | Zdroj: Reuters

Michal Rozsíval si v nájezdech připsal první trefu v sezoně, ve druhé sérii penaltového rozstřelu naznačil střelu forhendem, ale gólmana Pekku Rinneho zmátl kličkou na opačnou stranu a bekhendem ho překonal.

Chicago si mohlo vítězství zajistit už v základní hrací době, dvě třetiny měli Blackhawks jasnou převahu, vedli 2:0 a svého soupeře z Nashvillu přestříleli v poměru 27:11. Jenomže ve třetí třetině se hra srovnala, Predators vyrovnali a nerozhodlo ani prodloužení. V nájezdech byli šťastnější domácí.

Nedařilo se naopak hokejistů Dallasu, kterým se poprvé v sezoně nepodařilo dát v zápase ani jedinou branku a s Anaheimem prohráli 0:4. Podruhé za sebou si ani bod nepřipsal Jaromír Jágr.

Výborný zápas odehrál Montreal, který také díky asistenci Tomáše Plekance porazil Carolinu 4:1. Brankovou přihrávku si připsal Patrik Eliáš z New Jersey, Devils ale prohráli s New York Islanders 1:3.

NHL:

New Jersey - NY Islanders 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 29. Ponikarovskij (Eliáš) - 1. Bailey, 8. Hamonic, 50. Tavares. Střely na branku: 25:21. Diváci: 17 625.

New York Rangers - Winnipeg 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Branky: 1. a 46. Stepan, 24. Callahan, 54. Nash - 2. Antropov, 13. Bogosian. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 35 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 88,6 procenta. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17 200.

Montreal - Carolina 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 51. a 60. Pacioretty (na druhou Plekanec), 16. Markov, 22. Halpern - 4. J. Staal. Střely na branku: 29:19. Diváci: 21 273.

Detroit - Colorado 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 16. Abdelkader, 27. Cleary, 30. Brunner - 46. McGinn, 59. Duchene. Střely na branku: 20:24. Diváci: 20 066.

Chicago - Nashville 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 20. Saad, 33. P. Kane, rozhodující sam. nájezd Rozsíval - 44. Legwand, 48. Beck. Střely na branku: 40:27. Diváci: 21 306.

Dallas - Anaheim 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 31. Ryan, 33. Perry, 36. Beleskey, 60. Selänne. Střely na branku: 26:30. Diváci: 13 748.

Edmonton - Calgary 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Branky: 4. Schultz, 10. Hall, 17. Jones, 51. Jakupov - 59. McGrattan. Střely na branku: 20:34. Diváci: 16 839.

Minnesota - St. Louis 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 27. Heatley - 13. Schwartz, 33. McDonald, 35. Shattenkirk, 60. Jackman. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18 786.

San José - Vancouver 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 28. Desjardins, 29. J. Thornton, 30. Couture - 38. Higgins, 51. Burrows. Střely na branku: 35:25. Diváci: 17 562.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít