Ručinský zažil úspěšný návrat do reprezentace. Výhru jsme potřebovali, říká po Rusku

Čeští hokejisté se dočkali v této sezoně prvního vítězství. V rámci Euro hockey tour porazil tým trenéra Růžičky Rusko 3:0. Na jednu branku přihrával 43letý veterán Martin Ručinský, který oblékl reprezentační dres po devíti letech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Ručinský nastoupí v národním týmu po devítileté pauze | Foto: Filip Jandourek

Jaký byl návrat do reprezentačního dresu po devíti letech?

Pro mě určitě dobrý, výhru jsme potřebovali jako sůl. Rusko sice přijelo s mladým týmem, ale hráli výborně. Měli i několik šancí, zápas nebyl tak jednoznačný, jak se zdá.

Říkal jste, že se obáváte, zda budete stíhat tempo mezinárodních zápasů. Jaké to tedy bylo z vašeho pohledu?

Přehrát

00:00 / 00:00

S navrátilcem Martinem Ručinským mluvil po vítězném duelu s Ruskem reportér František Kuna

Zpočátku jsem byl trochu na trní, nevěděl jsem, co od toho mám čekat. Rusové měli extrémně dobrý pohyb, strašně rychle bruslili a byli silní v osobních soubojích. S postupem času jsem si na to zvykl a zápasem jsem se probojoval.

Po šesti porážkách v řadě přišla v Euro Hockey Tour první výhra. Dalo by se říct, že šlo i o léčbu Ručinským?

To určitě ne. Na předchozí turnaje jezdili mladí a perspektivní hráči. Teď nastoupili i zkušenější kluci, co už něco odehráli. Zkušenost jsme měli v bráně, obraně i v útoku. To se dneska projevilo.

Nastoupil jste v útoku s Dominikem Simonem a Vladimírem Sobotkou. Jak se vám s touhle lajnou hrálo?

Hrálo se mi výborně, už na tréninku jsem s těmihle kluky cítil dobře. Dominik je mladý, nějaké zkušenosti mu ještě chybí, ale není to vůbec znát. Je to vynikající hokejista, budoucnost českého hokeje. A Vláďu Sobotku nemá cenu komentovat, ten patří mezi naše nejlepší hráče.

Hokejisté mají první letošní výhru, Rusko porazili 3:0

Číst článek

Bylo po dvou rychlých gólech za sebou hotovo? V 35. minutě už to bylo 3:0…

To bych neřekl. Kdyby Rusové proměnili přesilovku a pak přidali jeden slepený gól, tak by byli zpátky v zápase. Stav 3:0 v dnešním hokeji nic neznamená. V kabině jsme si také říkali, že musíme pokračovat v tom, v čem jsme začali a být i nadále důslední.

V Karlových Varech bylo plno, v Praze bude asi také vyprodáno. Jak se těšíte?

Je paráda hrát před plnými halami. Dneska byla atmosféra vynikající. Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli, to byla první věc, co mě zajímala. Už také bylo načase. Teď se těšíme do Prahy.

František Kuna, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme