Ruská hvězda Malkin po utkání proti českým hokejistům: Byl to nejtěžší soupeř

Jevgenije Malkina, potažmo hokejisty Ruska, nezastavila ve vítězném tažení světovým šampionátem ani česká reprezentace. Hadamczikův výběr ale i přes prohru 0:2 získal uznání za předvedený výkon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rusové Alexander Perežogin (vlevo) a Jevgenij Malkin se radují z gólu na 1:0 | Zdroj: ČTK

Před utkáním zněl úkol jasně. Uhlídat nejlepšího hokejistu v ruském dresu Jevgenije Malkina. To se Čechům nepodařilo.

Nejlepší střelec dosavadního průběhu šampionátu se prosadil v přesilové hře. Tolik jako v souboji Ruska se Švédskem ale vidět nebyl.

„Připravovali jsem se na tenhle zápas velice důkladně. Chtěli jsme potvrdit naši formu na mistrovství a vybudovat si co nejlepší výchozí pozici pro čtvrtfinále. Češi nás ale zaskočili,“ prohlásil Malkin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ruská hvězda Malkin po utkání proti českým hokejistům: Byl to nejtěžší soupeř

A českou reprezentaci zároveň pochválil. „Hráli jejich nejlepší zápas na šampionátu. Několikrát nás podržel brankář a také jsme měli dost štěstí. Byl to určitě nejtěžší soupeř a my museli hrát pořád na sto procent."

Centr Pittsburghu byl stejně jako v předcházejících zápasech na šampionátu hlavní postavou Sborné i v duelu s českou reprezentací. Z 23 ruských střel jich sedm poslal na gólmana Kováře Malkin, dalších pět palebných pozic připravil pro své spoluhráče.

„Je to pan hokejista! I z nevýhodné nebo ne přímo nebezpečné šance udělá gólovku. Člověk vždycky pozná, že je na ledě, a není lehké ho bránit. Nám se to celkem dařilo, bohužel jsme nebyli odplaceni nějakým gólem,“ litoval brankář Jakub Kovář.

Češi ale litovat porážky příliš nemusí. Prohra s Ruskem totiž na jejich postupových ambicích do čtvrtfinále nic nezměnila. Dobrý výkon je ovšem příslibem nejen pro rozhodující bitvu s Německem.

„S Němci musíme zápas vyhrát. A já bych si pak docela přál, abychom potom šli na Rusy a vrátili jim to. Protože si myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. Docela mě to mrzí,“ pousmál se trpce obránce Petr Čáslava.

K naplnění jeho přání by ale museli Češi skončit ve skupině čtvrtí, což je sice možné, ale málo pravděpodobné. Další možností by pak byl souboj ve finále nebo o třetí místo.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme