Rusko rozhodlo o výhře nad Norskem ve třetí třetině a je v semifinále

Sborná měla v kádru s Ovečkinem a Malkinem se soupeřem nečekané problémy. Na vítězství se favorité hodně nadřeli, když odpor dobře hrajícího soupeře zlomili až třemi góly ve třetí třetině.

Rusové Alexander Perežogin (vlevo) a Jevgenij Malkin se radují z gólu na 1:0

Rusové Alexander Perežogin (vlevo) a Jevgenij Malkin se radují z gólu na 1:0 | Zdroj: ČTK

Už v první šanci měl prsty hráč Washingtonu Alexandr Ovečkin, který se ke sborné připojil až před čtvrtfinále. Ruský útočník našel v páté minutě skvěle Sjomina, který nebezpečně pálil z leva. Gólman Haugen ale šanci vychytal betony.

O tři minuty později padla první branka utkání. V čase 7:26 se Ovečkin poprvé svému týmu vyplatil. Nejdříve minul soupeřovu branku, pak ale zpoza ní nahodil kotouč tak šikovně, že si ho Haugen srazil za svá záda.

Nory to ale do kolen neposlalo, spíše naopak. I když gólman Varlamov jejich šance v náporu dokázal likvidovat, ve 12. minutě už inkasoval. Z dorážky se prosadil Per-Agea Skröder.

I přes dobrý a houževnatý výkon norského výběru se Rusům podařilo znovu jít v první třetině do vedení. Pět minut před koncem úvodní dvacetiminutovky Jemelin vynikající přihrávkou vyslal do brejku Alexandra Popova, který střelou zápěstím nedal Haugenovi šanci.

První třetina tedy skončila příznivěji pro Rusy, kteří vyhráli 2:1

Druhé dějství začali Norové v početní výhodě, kterou 27 vteřin po vhazování využili. Střelu Aska tečoval za Varlamova záda Patrick Thoresen.

Rusové stále hráli velmi aktivně, mohli jít zanedlouho do vedení, ale dvě střely jim zastavila konstrukce norské branky. Stříleli nejdříve ve 24. minutě Nikulin a o dvě minuty později Denisov.

V dalším průběhu střední části byly k vidění šance, vyloučení a střely, gól ovšem nepadl, a tak se pokračovalo za nerozhodného stavu 2:2.

V úvodu třetí třetiny byli diváci v hale Globen svědky stejné situace jako na začátku druhé. Tentokrát ale dali rychlý gól po necelé minutě Rusové, konkrétně střelou z dálky Alexej Jemelin, který poslal svůj tým do vedení 3:2.

10 minut před koncem se sborná dočkala dvoubrankového vedení, když se za záda gólmana Haugena trefil Nikolaj Žerděv, který umístil do norské branky Birjukovo nahození.

V konci utkání Rusové jasně dominovali, což vyústilo v pátý a polední gól utkání. V 55. minutě Illya Nikulin vypálil od modré střelu švihem, která proletěla až do norské branky.

Branky a nahrávky: 8. Ovečkin (Sjomin), 15. Popov (Jemelin, Rjasenskij), 41. Jemelin (Dacjuk, Sjomin), 51. Žerděv (J. Birjukov, Těreščenko), 55. I. Nikulin (Malkin) - 12. Skröder (Thoresen, M. Hansen), 21. Thoresen (Holös, Ask). Rozhodčí: Brüggemann (Něm.), Kurmann - Arm (oba Švýc.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. Diváci: 7519.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít