Rusko si na Channel One Cupu podalo český hokejový výběr

Čeští hokejisté prohráli i druhý zápas na Channel One Cupu, v Moskvě podlehli domácímu Rusku vysoko 0:6. Mužstvo trenéra Aloise Hadamczika nestačilo na hvězdný výběr sborné v žádném ohledu, útočník Pavel Dacjuk si dokonce připsal hattrick. V posledním utkání na turnaji se Češi zítra utkají se Švédskem.

Čeští hokejisté na Channel One Cupu podlehli Rusku | Zdroj: ČTK

Rusové dostali české hokejisty pod tlak už od úvodních minut utkání a v 9. minutě šli do vedení, když nahození Jemelina od modré tečoval před bránou Radulov a gólman Pavelec neměl šanci na změnu směru puku zareagovat.

Češi mohli srovnat o chvíli později, jenomže Petružálek napálil z dobré pozice jen gólmana Košečkina. V přesilovce se pak do obrovské šance dostal Hemský, jenomže ani on ruského brankáře nepřekonal. Na druhé straně se pak domácí ve vlastním oslabení dostali do přečíslení, ale gólovou příležitost jim zhatil obránce Němec.

Přesto šla sborná do kabin s dvoubrankovým náskokem, jako blesk z čistého nebe se v 17. minutě českém obranném pásmu objevil Dacjuk a zápěstím se trefil přesně pod horní tyčku Pavelcovy brány.

00:00 / 00:00

Rozhovor reportéra Pavla Petra s gólmanem Ondřejem Pavelcem

Svou převahu vyjádřili Rusové v úvodu druhého dějství, když při přesilovce zvyšoval po pohledné kombinaci Mozjakin, který se prosadil z takřka nulového úhlu. Jen o tři a půl minuty později vedlo Rusko už o čtyři branky, když Radulovovu střelu tečoval před bránou Dacjuk.

Čeští hokejisté se snažili proti agilnějšímu soupeři bojovat, ale na nejsilnější výběr, jaký kdy Rusko mělo, nestačili. Svěřenci trenéra Hadamczika se nedostávali do vyložených šancí a prohrávali i osobní souboje.

Také poslední třetina začala náporem Rusů, kteří jej gólově ještě dvakrát vyjádřili, a to v rozmezí pouhých dvou minut. Nejprve se parádně prosadil Malkin, jen minutu nato dal výsledku konečnou podobu Dacjuk, který vystihl rozehrávku Čechů, poslal puk do brány a završil hattrick.

„Mají výborný tým a skvělé individuality. Nezačali jsme špatně, ale oni jsou dobří v tom, že umí proměnit šance, jsou lepší v produktivitě,“ ocenil kvality soupeře gólman Ondřej Pavelec.

„Kdy je to 0:4 nebo 0:5, tak už se s nimi pak těžko hraje, ve třetí třetině už to z jejich strany byla spíš exhibice. Největší hvězdou byl jednoznačně Dacjuk, který jen potvrdil svou vynikající pověst,“ dodal Pavelec.

Hokejový turnaj Channel One Cup, druhý díl Euro Hockey Tour v Moskvě:

Rusko - ČR 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. A. Radulov (Jemelin, Dacjuk), 17. Dacjuk, 25. Mozjakin (Ovečkin, Malkin), 28. Dacjuk (A. Radulov, Kovalčuk), 50. Malkin, 51. Dacjuk. Rozhodčí: Leppäalho, Rantala (oba Fin.) - Savodnikov, Zacharenkov (oba Rus.). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 14.000.

Rusko: Košečkin - Birjukov, Nikulin, Medveděv, Jemelin, Tjutin, Denisov, Kalinin, Čudinov - Kuljomin, Malkin, Mozjakin - Kovalčuk, Dacjuk, A. Radulov - Žerděv, Těreščenko, Ovečkin - Plotnikov, Anisimov, Širokov. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

ČR: Pavelec (28. Salák) - Kutlák, Nakládal, R. Polák, Kindl, F. Novák, Němec, Škoula - P. Nedvěd (45. Honejsek), Plekanec, J. Svoboda - Hemský, Krejčí, Michael Frolík - Petružálek, Koukal, Rolinek - M. Růžička (45. Orsava), Jan Kovář, Voráček. Trenéři: Alois Hadamczik, Josef Paleček a Jan Procházka.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít