Rusko zdolalo Švédsko a je blízko triumfu na Karjale

Výhra 4:1 nad Švédskem přiblížila hokejisty Ruska k celkovému triumfu na turnaji Karjala. O něj se střetnou v neděli s českým týmem, který prohrál s Finskem 0:4.

Čeští hokejisté se radují z jednoho gólu do sítě Švédska

Čeští hokejisté se radují z jednoho gólu do sítě Švédska | Zdroj: ČTK

Švédsko - Rusko 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Dvě využité ruské přesilovky vytvořily v první třetině nerovnovážné skóre, přestože hra obou celků byla velmi vyrovnaná. Úvod druhé třetiny Rusko vypustilo a Švédové nejen snížili, ale vzápětí trefili i tyčku.

Ve třetí třetině začínalo sílit švédské sevření ruského protivníka, ale Seveřané si nepohlídali Těreščenka s Pěrežoginem, který únik dvou na jednoho zakončil přesnou bekhendovou střelou.

Branky a nahrávky: 22. Järnkrok (Dahlbeck) - 7. A. Radulov (I. Nikulin, Kornějev), 18. A. Radulov (I. Zubov), 58. Pěrežogin (Těreščenko, I. Nikulin), 60. Širokov (A. Radulov, Šipačov). Rozhodčí: Leppäalho, Levonen - Suominen, Vikman (všichni Fin.). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 5575.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít