Rusové přejeli Dány, Kanada odmítla německé překvapení

Gólové hody pokračovaly na hokejovém šampionátu v Rusku i ve večerních zápasech. Po vysokých vítězstvích Česka a USA rozjela domácí sborná kanonádu proti Dánům, jež zdolala 10:1. Kanada porazila Německo 5:2 a spolu s Finskem je jedinou reprezentací s plným počtem nasbíraných bodů.

Rusové nasázeli Dánům deset gólů

Rusové nasázeli Dánům deset gólů | Zdroj: Reuters

Domácí Rusové po vlažném rozjezdu, kdy podlehli Česku 0:3, pokračují bez ztráty.

Po výhrách nad Kazachstánem a Lotyšskem rozstříleli Dánsko, proti kterému si připsali nejvyšší vítězství na letošním mistrovství světa.

Nadělili mu deset branek, přičemž proměnili čtyři z celkových osmi přesilovek. Jannik Hansen stihl v polovině druhé třetiny jen snížit na 1:3, což bylo ze strany Seveřanů všechno.

Rusko si před druhou sirénou vytvořilo i díky dvěma zásahům Sergeje Mozjakina šestibrankový náskok a na závěrečnou periodu nastupovalo za stavu 7:1.

Dva góly vstřelil ve třetí třetině i Vadim Šipačjov, který byl u dalších třech branek. Pět bodů nasbíral také Artěmij Panarin za jeden zásah a čtyři asistence, Jevgenij Dadonov měl o gólovou přihrávku míň.

Kanada pokračuje bez zaváhání

V souběžně hraném petrohradském souboji dosud stoprocentní Kanada vyzvala Němce. Zámořský celek vedl krátce po startu druhé třetiny 2:0 a vypadalo to, že snadno dokráčí i za čtvrtým triumfem na turnaji.

Jenže Němci se vzchopili a ještě do přestávky srovnali na 2:2. Kanada překvapení přece jen nepřipustila a ve třetí periodě rozhodla o své výhře. Dvěma trefami se pod ní podepsal Taylor Hall, jenž spolu se Švédem Gustavem Nyquistem vede s pěti góly tabulku střelců.

Rusové se vyhoupli na druhou příčku za Česko, na které ztrácejí dva body. Kanada je spolu s Finskem dvanáctibodová a vede tabulku skupiny B.

Mistrovství světa v hokeji v Rusku:

Skupina A - Moskva:

Rusko - Dánsko 10:1 (3:0, 4:1, 3:0)
Branky a nahrávky:
3. Marčenko (Dadonov, Zajcev), 13. Čudinov (Šipačov, Panarin), 14. Zajcev (Burmistrov), 31. Mozjakin (Dacjuk, Ljubimov), 34. Mozjakin (Dacjuk, Bělov), 34. Širokov (Vojnov), 38. Dadonov (Šipačov, Panarin), 42. Šipačov (Dadonov, Panarin), 45. Šipačov (Panarin, Dadonov), 56. Panarin (Vojnon, Šipačov) - 30. J. Hansen (Eller, Ehlers). Rozhodčí: Öhlund (Švéd.), Fraňo - Lederer (oba ČR), Pihlblad (Švéd.). Vyloučení: 3:8. Využití: 4:0. Diváci: 11 022.

Skupina B - Petrohrad:

Kanada - Německo 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Hall (Murray), 24. Perry (Duchane, Brassard), 44. Hall (McDavid, Matheson), 47. Jenner (Rielly, Brassard), 54. Ceci (O'Reilly) - 32. Reimer (Noebels, Kahun), 38. Akdag (Gogulla, Schütz). Rozhodčí: Kubuš (SR), Wehrli - Kaderli (oba Švýc.), Ritter (USA). Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Diváci: 5369.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít