Rusové si na domácím šampionátu finále nezahrají. Po prohře s Finskem budou bojovat o bronz

Finští hokejisté vrátili Rusku finálovou porážku z předloňského mistrovství světa v Bělorusku. V semifinále letošního turnaje ho v Ledovém paláci v Moskvě zdolali 3:1 a v nedělním finále narazí na vítěze večerního zámořského souboje mezi Kanadou a USA.

Finové v semifinále porazili Rusko 3:1

Finové v semifinále porazili Rusko 3:1 | Zdroj: Reuters

Rusko přitom před vlastním publikem šlo rychle do vedení. Už na konci třetí minuty se Sergej Širokov v prostoru mezi kruhy dostal k puku, který nadvakrát propašoval za Koskinenova záda.

Domácí měli v úvodní třetině navrch, Finy přestříleli 10:4, jenže další gól před sirénou nepřidali. Po přestávce se naopak prosadili Seveřané, když osmnáctiletý Sebastian Aho při přesilové hře prostřelil Sergeje Bobrovského.

Ruská snaha o to, získat vedení znovu na svou stranu, byla marná. Sborná naopak lovila kotouč ze své sítě po ráně Jussiho Jokinena, na něhož po přihrávce dalšího osmnáctiletého mladíka Patrika Laineho zívala odkrytá klec. Jokinen ji neomylně trefil a otočil na 2:1 pro Finsko.

Aho pak ještě svým druhým zásahem v zápase – opět při početní převaze – stvrdil senzační obrat Finů. Puk z těsné blízkosti doklepl do ruské branky.

Studená sprcha sbornou neprobrala, Rusko podlehlo Finsku 1:3 a na domácím šampionátu bude hrát jen o bronz s poraženým z dvojice Kanada-USA. Druhé finále startuje v Ledovém paláci v 19:15.

Mistrovství světa v hokeji v Rusku:

Semifinále - Moskva:

Rusko - Finsko 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Širokov (Tělegin, Marčenko) - 26. Aho (Mikael Granlund, Lindell), 36. J. Jokinen (Laine), 39. Aho (Koskiranta, M. Koivu). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Kubuš (SR) - McIntyre, Ritter (oba USA). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 12 215.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít