Rusové vydřeli výhru nad Kazachstánem, Kanada po USA rozstřílela i Maďarsko

Hokejisté Ruska na světovém šampionátu před domácím publikem poprvé vyhráli. Kazachstán je ale trápil až do třetí třetiny. V jejím úvodu se sborná utrhla a zvítězila 6:4. Kanada ve skupině B opět trénovala produktivitu. Maďarsku nasázela sedm branek a stejně jako v pátek proti USA jednou inkasovala.

Kazachstán držel s Ruskem krok, ale domácí nakonec vybojovali první výhru na letošním mistrovství světa | Zdroj: Reuters

Rusko mělo po páteční porážce 0:3 s Českem v moskevské aréně znovu problémy.

Svěřenci Olega Znaroka se sice po necelých sedmi minutách zásluhou Jevgenije Dadonova ujali vedení, jenže Kazachstán, přemožitel Švýcarska z úvodního utkání, se nedal.

Nejprve otočil na 2:1 a v závěru první periody srovnal na 3:3. Před druhou sirénou šla sborná znovu do vedení, ale ani tentokrát ho neudržela.

Kazachstán se v úvodu třetí třetiny na Rusko třetí využitou přesilovkou z celkových čtyř opět dotáhl, jenže Anton Bělov a Roman Ljubimov svými druhými zásahy v zápase zařídili sborné první vítězství na domácím šampionátu. Rusko porazilo Kazachstán 6:4 a je aktuálně třetí za Českem a Dánskem.

To obhájci titulu z Kanady jsou ve skupině B stoprocentní a po výhře nad USA si znovu s chutí zastříleli. Na branku Maďarska vypálili celkem 36 ran, přičemž sedm z nich skončilo v síti.

Na střeleckou listinu se stejně jako v pátek proti Spojeným státům zapsali Brad Marchand s nejlepším kanonýrem loňského mistrovství světa Taylorem Hallem. Druhý jmenovaný na jeden gól také přihrál.

Kanada se dvěma suverénními výhrami 5:1 a 7:1 vévodí skupině B. Program třetího dne hokejového mistrovství světa pokračuje v 15.15, kdy Finsko narazí na Německo a Norsko vyzve Švýcarsko.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít