Ruští hokejoví fanoušci doufali v obrat. Nakonec byli zklamaní

Zlatými medailemi ověnčení se dnes vrátí do země čeští hokejoví reprezentanti. Ve finále mistrovství světa porazili reprezentaci Ruska 2:1 a po letech znovu zvedli nad hlavu pohár světových šampiónů. Rusku tak uteklo třetí vítězství v řadě. V Moskvě tak důvod k oslavám nebyl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilja Kovalčuk (vlevo) a Alexandr Ovečkin po prohraném zápase s Českem. | Zdroj: ČTK

Až do posledních vteřin ruští fanoušci doufali v obrat. Bouřlivé nadšení a naděje na hattrick po dramatickém závěru ale vystřídalo zklamání. Tisíce lidí, kteří sledovali utkání v moskevských restauracích a sportovních barech nebo na otevřených zahrádkách odcházely domů se smutkem.

„Vy Češi jste dnes prostě byli lepší, co se k tomu dá víc říct, příště snad vyhrajeme my," vrtí zklamaně hlavou dvaatřicetiletý Pavel, který se v náhle ztichlém sále sbírá stejně jako ostatní k rychlému odchodu. Sportovně čelí porážce ruského týmu i skupinka fanoušků sedící u vedlejšího stolu, oblečená do klasických rudých dresů národního týmu.

„Česká reprezentace podle mne vyhrála zaslouženě. V úvodu jste nám dali rychlý gól, na který jsme nebyli schopní odpovědět. Druhá branka byla podle mne také férová a bohužel ani na ni jsme také hned nezvládli reagovat. V poslední třetině myslím rozhodčí nerozhodl úplně spravedlivě, když nás poslal na pět minut na trestnou lavici,“ podotkl třicátník Dmitrij a pokračoval:

„I to je ale sport. Blahopřejeme všem českým fanouškům, je to velký úspěch,“ vzkazuje do Prahy Dmitrij, byť tázavě zdvihá obočí nad faktem, že sudí pocházel ze Slovenska. Společně se zbytkem stolu ale připíjí na zdraví českého týmu, hlavně pak Jaromíra Jágra.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reakce hokejových fanoušků v Moskvě sledovala Lenka Kabrhelová.

Ten se, coby hráč Avantgardu Omsk, u ruských fanoušků těší speciální přízni. Jak celý stůl hrdě potvrzuje, na zápasu v sibiřském městě byli několikrát a s hokejovou hvězdou se setkali i osobně.

„Ještě jeden moment bych rád vyzdvihnul. Náš ruský tým měl prakticky všechny posily ze zámoří, zatímco vám někteří nejlepší hráči z NHL nedorazili. Sestavit za takových podmínek tým, který je schopný se bít za vítězství, tak jak to vaši hráči předvedli... Je zjevné, že jste si vítězství zasloužili, i když nám je prohry samozřejmě líto," rozhodí s úsměvem rukama Dmitrij a pomalu se začíná sbírat také k odchodu.

Zmožení dvouhodinovým časovým posunem a výhledem na blížící se pracovní den, ruští fanoušci rychle zmizeli z ulic do svých domovů. Na rozdíl od Prahy se tak finálová noc v Moskvě nesla v poklidu a tichu, byť i tady se desítky Čechů radovaly.

Lenka Kabrhelová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme