Růžička bude Slavii trénovat nejméně dalších pět let

Trenér hokejové Slavie Vladimír Růžička bude v týmu působit i následujících pět let. Dohodl se na tom s dalšími spolumajiteli pražského klubu na jednání představenstva. Růžička je zároveň generálním manažerem i trenérem Slavie v jedné osobě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér hokejové Slavie Vladimír Růžička

Trenér hokejové Slavie Vladimír Růžička | Zdroj: ČTK

Osmačtyřicetiletý Růžička Slavii vede od listopadu 2000, a je tak aktuálně nejdéle sloužícím trenérem v extralize. Loni v červnu se dohodl dokonce na sedmileté smlouvě, kterou ale následně představenstvo klubu neschválilo. Dosavadní Růžičkův kontrakt měl vypršet po sezoně.

Letos se ale změnila vlastnická struktura Slavie a společnost opustila trojice spolumajitelů, mezi nimiž byl i Miroslav Tvrdý, s kterým měl Růžička spory. Jejich odchod byl podmínkou pro setrvání úspěšného kouče v klubu.

Růžička, který dovedl reprezentaci k dvěma triumfům na mistrovství světa, se Slavií vyhrál dvakrát extraligu a třikrát skončil na druhém místě. V uplynulých čtyřech sezonách Slavia hrála nejméně v semifinále, což se žádnému jinému celku nepodařilo.

V průběhu současného angažmá jej několikrát lákaly i kluby z Kontinentální ligy. Intenzivně se o něj zajímaly například Petrohrad nebo Omsk, který mu v dubnu předložil konkrétní tříletou smlouvu. Růžička se ale rozhodl zůstat ve Slavii.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme