Růžička Pardubice podržel, na srovnání s Haškem nemyslí

Včerejší premiérové kolo hokejové Tipsport extraligy nabízelo několik zápasů, při kterých domácí fanoušci dvojnásob pečlivě pozorovali gólmana svého týmu s vědomím, že právě on by mohl nebo měl být novou brankářskou jedničkou. Tak to fungovalo i v případě pardubického utkání se Spartou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

HC Pardubice vs. HC Litvínov - brankář Lašák

HC Pardubice vs. HC Litvínov - brankář Lašák | Foto: HC Moeller Pardubice

Ne snad, že by Martin Růžička byl pro domácí tribuny neznámou tváří, ale po odchodu Dominika Haška se na startu sezóny ocitl v nové roli - a jeho první domácí vystoupení provázela fanouškovská otázka: Bude tak dobrý, aby dokázal plnohodnotně nahradit svého superzkušeného předchůdce?

Zvědavi mohli být i samotní pardubičtí hráči, ale před zápasem určitě neplánovali, jak budou v duchu známkovat zákroky svého gólmana.

Přehrát

00:00 / 00:00

Růžička Pardubice podržel, na srovnání s Haškem nemyslí

,,O to se stejně musí postarat hráči, abychom nedostávali goly. Není to o výkonu jednotlivce, ale kolektivu," prohlašoval před úvodním zápasem pardubický kapitán Petr Koukal. Třebaže při hokeji platí, že nikdo není dokonalý - a zejména ne v úvodu sezóny, východočeši včerejší zápas odpracovali opravdu poctivě. I tak se ale našly situace, kdy byl poslední možnou překážkou pro sparťanské střelce brankář Růžička.

,,Podle mě byl jeho výkon skvělý," prohlásil po vítězném utkání asistent trenéra Jan Votruba. A co samotný pardubický gólman? Zkoušel se v průběhu zápasu porovnávat s Dominikem Haškem?

,,Na to jsem se snažil nemyslet, protože když nad tím bude člověk myslet, tak se nesoustředí na svůj výkon," reagoval Martin Růžička. Když už to začínalo vypadat, že by se hned napoprvé mohl pochlubit čistým kontem, přišla šťastná gólová trefa Radka Smoleňáka. Ale o radost ze života pardubického brankáře nepřipravila.

,,Mně zvedá sebevědomí, že jsme vyhráli, navíc proti Spartě," odtušil. Pozápasové pochvaly se dočkal brankář Růžička také od svých spoluhráčů. ,,Popasoval se s tím dobře a my můžeme být spokojení," nebyl výjimkou ani útočník Jan Starý.

Teď můžeme být zvědavi, zda pardubická spokojenost bude mít pokračování i po sérii tří zápasů hraných na soupeřově ledě.

Aleš Procházka, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme