Růžička poprvé vedl trénink reprezentace

Česká hokejová reprezentace vstoupila dnes do další etapy přípravy na světový šampionát. Její podvečerní trénink v pražské Tesla Aréně poprvé vedl se svými asistenty Weissmanem a Jandačem také Vladimír Růžička.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička | Zdroj: ČTK

Nejdříve se kouč zajímal o zdravotní stav nominovaných hráčů a po bohaté úrodě komplikací z minulých dnů vyzněla tato inventura docela optimisticky: „Jenom Karel Rachůnek má trošku pochroumané rameno z prvního utkání se Slovenskem, jinak to vypadá, že jsou všichni zdraví," zhodnotil.

V reprezentačním týmu, který se momentálně připravuje v Praze, jsou zatím k vidění pouze dva hráči ze zámořské NHL. Víc než o další případné posily zpoza oceánu se teď ale stará trenér Růžička o ty hokejisty, které už má opravdu k dispozici.

Přehrát

00:00 / 00:00

Růžička poprvé vedl trénink reprezentace

„Máme za sebou nějaké tři týdny a čtyři odehraná utkání. Teď budeme pracovat s těmi hráči, které tady máme. Přišli Míra Blaťák, Roman Červenka, Kuba Voráček a Ondra Pavelec, jinak je to mužstvo stejné. Takto se budeme připravovat na švédské hry."

A po nich už bude mít kouč lepší představu o tom, kdo nakonec pojede na světový šampionát: „Někdo z těchto hráčů samozřejmě může jet na mistrovství světa. Dobré je, že všichni mají velkou šanci, protože nikdo neví, jak to bude pokračovat v NHL a jestli budou moct přijet další hráči," řekl Růžička.

Sopečný popel narušil cestu hráčů z NHL

Každý trenér, který dává dohromady tým pro světový šampionát, musí počítat s tím, že zdaleka ne všichni hráči z NHL, které si vytipoval, budou k dispozici. V minulých dnech se ale vynořila ještě další zcela nečekaná komplikace. Mrak sopečného prachu z Islandu, který se potuluje nad Evropou, těžce poznamenal leteckou dopravu. I ti dva avizovaní hráči ze zámoří, o kterých už padla zmínka, mohli teď v Praze chybět.

Jedním z nich mohl být i brankář Ondřej Pavelec: „Já jsem měl štěstí, že mě to minulo. Odletěl jsem už ve středu a dosedl jsem ve čtvrtek. Bylo to jedno z posledních letadel, které ty problémy minuly. Další kluci, třeba Kuba Voráček, měli s přesunem do České republiky velké problémy. Mě to minulo a mohl jsem si v klidu vyřídit všechny svoje věci," konstatoval.

Také útočník Jakub Voráček potvrdil, že jeho cesta domů byla poněkud klikatější: „Byl to dlouhý den. Letěl jsem z Chicaga do Frankfurtu a tam jsem byl vlastně celý den na letišti. Pak pro mě přijel táta. Myslím, že to byl asi poslední let. Jinak bych mohl být pořád v Chicagu. Byl jsem trošku nervózní, když jsem sem přišel, ale moc se těším."

„Tak, a teď se jdu poprvé podívat na to zdejší letiště," prohlásil mezitím brankář Pavelec. A nemyslel tím pražskou Ruzyni, ale rozlehlou plochu holešovické Tesla Arény.

Však také Jakub Voráček se dočkal otázky, jak se mu zamlouvá pohled na tamější velké kluziště: „Já jsem na velkém nehrál dva roky, takže to bude ze začátku určitě nezvyk. Potrvá pár tréninků, než si na to zvyknu. Ale je tam led, jsou tam mantinely, takže to bude to samé," prohlásil. A má pravdu. V tom se evropská kluziště těm zámořským opravdu podobají.

Aleš Procházka, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme