Rychle zapomenout a porazit Švédy, hlásí svorně hokejisté

Zápas české hokejové reprezentace proti Norsku se nepovedl. I přes výraznou střeleckou převahu naši hokejisté prohráli o gól - 2:3. Svorně teď všichni říkají, že na prohru musí zapomenout, připraví se na Švédy a budou je chtít porazit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kouč Vladimír Růžička po oznámení nominace české hokejové reprezentace pro MS v Německu | Zdroj: ČTK

Středem pozornosti byli po utkání hlavně dva muži. Jaromír Jágr, který dva góly dal, a Ondřej Pavelec, který tři branky pustil. Gólman Atlanty prožil na mistrovství světa premiéru, na kterou hned tak nezapomene.

Bohužel, spíš v negativním slova smyslu: „Bylo málo střel a padly z toho vlastně tři góly. Sice si vypracovali i vyložené šance, ale ty góly byly smolné. Jednou byla před bránou teč a šlo to vedle mě a těžko se s tím dalo něco dělat. Nedostal jsem se do tempa a pak se ty vyložené šance chytají špatně," litoval Ondřej Pavelec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rychle zapomenout a porazit Švédy, hlásí svorně hokejisté

Trenéři jistě upozorňovali na šikovného norského útočníka Zuccarella. Nakonec se trefil moc pěkně.

„Oni mají víc šikovných hráčů. Takovéhle šance měli tři, bohužel tu čtvrtou proměnili a dostali se do vedení. Když se takovýhle tým dostane do vedení, tak už se proti nim těžko hraje, protože se zatáhnou a čekají," popsal zlomový okamžik zápasu brankář Atlanty.

'Takhle nemáme šanci proti nikomu', rozčiloval se Růžička

Nikdo z týmu Pavelce z porážky nevinil. Ani trenér Vladimír Růžička: „Každou třetinu na něj šly čtyři střely, ale když už ta střela přišla, tak byla z bezprostřední blízkosti nebo se tam dokonce dostal hráč sám před branku. Tam jsme hráli dost lehkovážně, takže to byly všechno gólové šance. I když neměl moc zásahů, tak toho spoustu chytil," řekl kouč.

Růžičkovi ve hře chyběla hlavně přímočarost. A také se potvrdilo, že když pořádně nevystřelíš, nemůžeš dát gól: „Hokej je samozřejmě o gólech a když z pětačtyřiceti střel dáme jenom dva góly a ještě je dá jeden hráč, tak je to zkrátka málo. My ten puk musíme vystřelit na bránu a stříleli jsme spíš někam do rohu," neskrýval Vladimír Růžička své rozčarování.

„Nedařilo se nám vystřelit od modré na bránu, místo toho jsme dávali přihrávky do rohu. Takže musíme mnohem víc střílet a zjednodušit to. Jestli to takhle hrát nebudeme, tak nemáme šanci proti nikomu," nebral si servítky český kouč.

Chceme porazit Švédy

Po vítězném zápase s Francií se hráčům přicházelo mezi novináře o mnoho veseleji než po prohře s Norskem. Není divu, že po porážce se hokejistům k mikrofonům moc nechtělo.

Ani Michalu Barinkovi: „Musíme na to co nejrychleji zapomenout a pokračovat dál," řekl jen. Jak najít cestu zpátky k herní pohodě? To bude hlavní úkol pro hráče i trenéry.

Brankář Pavelec napovídá: „Já myslím, že máme zkušené hráče, kteří už něco odehráli v klubech. Určitě si k tomu něco řekneme, připravíme se na Švédy, ale nálada musí být pozitivní. Turnaj nekončí, zápasů bude ještě hodně. Stalo se to hodně týmům, takže bych hlavu nevěšel. Určitě nás to mrzí, ale teď se musíme připravit na Švédy. Bude to těžký zápas a věřím, že ho vyhrajeme," říká.

Kamil Jáša, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme