Rytíři pomáhají dětem, aukce dresů vynesla skoro půl milionu

Hokejisté Kladna odehráli před deseti dny utkání proti Liberci ve speciálních dresech vyvedených ve zlaté barvě. Ty pak věnovali do dražby, která trvala do včerejší noci. Výtěžek aukce, téměř půl miliónu korun, putuje na konto iniciativy Doktor Klaun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hvězdy hokejového Kladna Marek Židlický (vlevo) a Jaromír Jágra zdraví po vítězném utkání diváky | Foto: ČTK

„Překonalo to veškerá naše očekávání, je to prostě neskutečné, že taková iniciativa vůbec vznikla a že lidé cítí srdcem a podpoří dobrou věc, protože vidí, že není nic cennějšího, než dětský úsměv, hlavně když mluvíme o dětech v nemocnici,“ těšil se z výsledků dražby Rafael Vojas, spoluzakladatel iniciativy Doktor Klaun, která se stará o děti trpící traumatem z dlouhodobé hospitalizace v nemocnici.

„Chtěl bych poděkovat lidem, kteří dražili dresy se nebo se do aukce nějakým způsobem zapojili a zvedli ceny na úroveň, na jaké jsou. Peníze budou použity na dobrou věc,“ říká Jaromír Jágr.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zlaté kladenské dresy byl v dražbě obrovský zájem, nadace Doktor Klaun dostane skoro půl milionu korun

Podle očekávání se cena právě jeho dresu se vyšplhala nejvýše. Jedna kladenská firma přihodila v poslední chvíli dražby a zlatý dres ikony českého hokeje získala za 150 101 korunu. Přes čtyřicet tisíc zaplatí zájemce o Plekancův dres, Paterův se vydražil za více než třicet tisíc. Celkově vynesla držba Doktoru Klaunovi 446 577 korun.

„Mám tři děti, o to víc to vnímám. Je to neuvěřitelné, jsme za to rádi,“ říká Libor Procházka, který navíc společně s Jiřím Tlustým a Janem Cháberou podpoří celou dobročinnou akci osobní návštěvou dětí hospitalizovaných v kladenské nemocnici. Dražbou vyvrcholila další fáze spolupráce mezi Rytíři a iniciativou Doktor Klaun.

„Mám nejraději nadace, kde lidé přímo vidí, kam jdou peníze, které se vyberou. Nemám rád, když se někde vybírají peníze, jejichž část pak jde bůhví kam, a to neovlivníte. Tohle je nadace, kde víme přesně, kdo peníze dostane, a to je pro nás nejdůležitější,“ vysvětluje Jaromír Jágr, proč si kladenský hokejový klub vybral ke spolupráci právě partu lidí kolem Rafaela Vojase.

Muž, kterého většina hráčů nikdy neviděla bez červeného klaunského nosu, také hned upřesňuje, jak s penězi jeho iniciativa naloží

„Díky podpoře Rytířů Kladna a dražbě plánujeme v roce 2013 víc návštěv na dětských odděleních a zaškolení nových klaunů. Tyto finanční prostředky přispějí ohromnou měrou k tomu, aby Doktor Klaun mohl kouzlit a dávat dětem radost.“

Hokejisté Kladna tak svým počinem znovu potvrdili, že sport a dobročinnost jsou si velmi blízko. My vám v odpoledním vysílání připomeneme další příklady tohoto propojení.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme