S reprezentací zažil jen dva tréninky. Na premiéru si Daniel Přibyl kvůli zranění počká

Bez jediného zápasu v reprezentačním dresu se z Karjala cupu předčasně vrátí hokejový útočník Daniel Přibyl. Místo premiéry v národním týmu se kvůli zranění vrací domů. S týmem stihl jen trénovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniel Přibyl | Foto: HC Sparta Praha

„Není to nic příjemného. Těšil jsem se, že budu mít premiéru, ale asi se nedá nic dělat. Budu muset na tu šanci čekat,“ je smířen se svým osudem na Karjala Cupu útočník Daniel Přibyl.

Jako aktuálně nejproduktivnější hráč extraligy se měl odbýt na Karjala cupu reprezentační premiéru, ale v den utkání se Švédskem si poranil břišní sval a do zápasu nemohl kvůli bolesti nastoupit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Daniel Přibyl přišel o svou reprezentační premiéru kvůli problémům se svalem

„Není to dobré na ledě ani při chůzi. Doufám, že je to natažené. Natržení je to nejhorší, co by se mohlo stát,“ věří sparťanský útočník. Bližší informace o závažnosti zranění zjistí až v sobotu v Praze.

Trenér Josef Jandač, který je asistentem u reprezentace a Přibyla zároveň trénuje na Spartě, se s Danielem dohodnul, aby co nejrychleji odcestoval domů a tam se podrobil důkladnému vyšetření. „Je výhoda, že jsme to mohli rovnou řešit. Lepší, než abych tady s někým komunikoval a pak volal do Prahy,“ ví hokejista.

Přibyl tak sice s týmem odcestoval z Örnskölsdviku do Helsinek, ale hned v sobotu ráno usedne do letadla znovu, tentokrát do Prahy. Jeho reprezentační premiéra tak trvala jen několik desítek hodin, během kterých stihnul, kromě přeletů dva tréninky. V zápase neodehrál ani minutu.

Balit, převažovat, nakládat. Kustodi hokejové 'repre' mají na Karjala Cupu napilno

Číst článek

I tak si ale z reprezentačního srazu odváží některá pozitiva. „Už to, že jsem tady a trošku se zúčastňuju, je dobře. Kdybych dostal ještě nějakou šanci, vím, jak to tady chodí,“ těší zraněného Daniela Přibyla.

Cestovat z Helsinek nebude v sobotu ráno do Prahy sám. Společnost mu bude dělat další útočník Marek Kvapil, který sice do utkání se Švédskem nastoupil, ale kvůli nataženým kolenním vazům zápas nedohrál a turnaj pro něj skončil.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme