Samostatné nájezdy určily vítěze třetího semifinálového duelu, raduje se Zlín

Hokejisté Zlína se v semifinálové sérii proti Třinci znovu ujali vedení. Ve třetím duelu na ledě Ocelářů zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech, které rozhodl útočník Filip Čech. Domácím se tak nepodařilo dokonat obrat v utkání, ve kterém ještě na začátku 53. minuty museli dotahovat dvoubrankové manko. V jejich sestavě chyběl nejlepší střelec základní části Martin Růžička.

Hokejisté Zlína se radují ze vstřelené branky ve třetím semifinálovém utkání na ledě Třince | Zdroj: ČTK

S absencí třineckého kanonýra se přitom vůbec nepočítalo, nemoc mu však nakonec nedovolila do utkání nastoupit. Ani Zlínští ale neměli k dispozici kompletní kádr, ve kterém chyběli zranění Honejsek s Holíkem.

První velké šance zápasu si vypracovali domácí, kteří dvakrát využili chyb v jinak nepříliš propustné obraně Valachů. Nikým neatakovaný Rákos, ani později Peterek však Sedláčka nepřekonali. Především bekhendová šance druhého jmenovaného nejspíš měla skončit gólem.

Oceláře mrzely neproměněné šance poprvé v 16. minutě, kdy se z přečíslení prosadili Zlínští. Po Ondráčkově přihrávce otevřel skóre utkání Filip Čech.

Začátek druhé třetiny přinesl další třineckou snahu o vyrovnání. Aktivní bruslení, přímý styl hry a dohrávané souboje přinesly domácím řadu šancí, vyrovnávací gól stále nepřicházel, přestože Orsava mu byl po chybě Veselého velice blízko.

A tak se dostal do dvoubrankového vedení Zlín, když důrazný Čajánek ve 35. minutě dostal puk záda brankáře Hamerlíka. Tento moment Třinci na psychice rozhodně nepřidal, přesto dokázali domácí hokejisté ještě před koncem prostřední periody snížit na 1:2. Rothovu střelu ještě Sedláček vyrazil, na Peterkovu dorážku už ale mladý gólman nedosáhl.

Poslední dvacetiminutovka logicky přinesla tlak třineckých hokejistů. Ten však hostující PSG opět utlumilo, když Leška ve 49. minutě zpoza brány překonal Hamerlíka potřetí.

Oceláři ale ani za nepříznivého stavu nepolevili a jejich snaha přinesla kýžený úspěch v podobě nejprve snížení, a následně také vyrovnání. Góly Klimenty a podruhé skórujícího Peterka z 53. a 56. minuty poslali třetí semifinálový duel dvou moravských celků do prodloužení.

V tom opatrná hra obou mužstev přispěla k faktu, že zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy. Z šestice pokusů se ujala jen střela Filipa Čecha, který svým druhým gólem v utkání zařídil Zlínu vedení 2:1 na zápasy.

Série pokračuje v neděli, čtvrté semifinálové klání začne v 18:15 znovu na ledě třinecké Werk areny.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít