San Jose je ve druhém kole Stanley Cupu

Hokejisté San Jose jsou dalším týmem, který postoupil do čtvrtfinále Stanley Cupu. V Los Angeles vyhráli 4:3 v prodloužení a celkově v sérii 4:2. Souboj mezi Tampou Bay a Pittsburghem naopak rozhodne až sedmý zápas. V tom šestém totiž hráči Lightning zvítězili 4:2 a celkový stav srovnali na 3:3.

Je rozhodnuto! Hokejisté San Jose slaví postup přes Los Angeles

Je rozhodnuto! Hokejisté San Jose slaví postup přes Los Angeles | Zdroj: Reuters

Los Angeles na svém stadionu v utkání se Žraloky celou dobu jen dotahovali náskok soupeře. Třikrát úspěšně. Na gól Wellwooda odpověděl Justin Williams, na trefu Demerse Smyth a na přesný pokus Heatlyho Lewis. Za stavu 3:3 šel duel do prodloužení. V jeho třetí minutě se prosadil Joe Thornton a to už domácí reagovat nemohli.

Na další výrazný zápis do historie od finále v roce 1993 si tak Kings budou muset počkat. Naopak San Jose může navázat na loňské finále Západní konference, v němž podlehlo pozdějším vítězům Stanley Cupu ze Chicaga. Tentokrát doplnil tým z Kalifornie ve druhém kole play-off Detroit, Washington a Nashville.

O zbylá čtyři místa se ještě bude bojovat. Mimo jiné také v sedmém zápase mezi Kubinovou Tampou Bay a Pittsburghem Zbyňka Michálka. Floridský klub dotáhl stav série z 1:3 už na 3:3. V šestém utkání sice od úvodu prohrával, v druhé třetině ale skóre otočil a poté, co Tučňáci srovnali na 2:2, vzal si vedení zpět a ještě jednu branku přidal.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 6. zápas:

Tampa Bay - Pittsburgh 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 17. Purcell, 26. Bergenheim, 45. Downie, 50. Malone - 9. Dupuis, 44. J. Staal. Střely na branku: 21:29. Diváci: 20.309. Stav série: 3:3.

Západní konference - 6. zápas:
Los Angeles - San Jose 3:4 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 34. Justin Williams, 41. Smyth, 52. Lewis - 23. Wellwood, 37. Demers, 49. Heatley, 63. J. Thornton. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18.118. Konečný stav série: 2:4.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít