San Jose si ve čtvrtfinále play-off NHL vynutilo proti Los Angeles sedmý zápas

O tom, jestli do finále play-off NHL v Západní konferenci postoupí San Jose, nebo Los Angeles, rozhodne až sedmý zápas série. Sharks totiž v dnešním nočním programu porazili Kings 2:1 a srovnali stav série na 3:3.

T. J. Galiardi a Joe Thornton slaví branku San Jose do sítě Los Angeles ve čtvrtfinále play-off NHL | Zdroj: Reuters

V sérii tak stále platí, že vyhrává vždy tým, který je domácí. Navíc San Jose potvrdilo, že na domácím ledě na Los Angeles hrát umí, v domácí hale nad Kings vyhráli už sedmé utkání v řadě.

Poprvé se Sharks prosadili v 7. minutě utkání, když Joe Thornton zužitkoval dvojnásobnou přesilovku. Další branku do sítě hostí, která se nakonec ukázala být vítězná, přidal v úvodu druhé dvacetiminutovky T. J. Galiardi, který tak oslavil svou první trefu v play-off zámořské soutěže.

Los Angeles sice ve 34. minutě utkání snížilo gólem Dustina Browna, jenomže domácí těsný náskok uhájili až do závěrečné sirény a odmítli konec sezony.

V rozhodujícím sedmém duelu bude mít výhodu domácího prostředí Los Angeles. Kings ve Staples Center neprohráli posledních 13 zápasů, v posledních třech porazili právě San Jose.

2. kolo play-off NHL:

Západní konference - 6. zápas:

San Jose - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 7. J. Thornton, 25. Galiardi - 34. Brown. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17.562. Stav série: 3:3.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít