Schůzka byla povzbudivá, shodli se hráči a majitelé klubů NHL

Uspokojení vyjádřili hráči NHL i majitelé klubů nad osmihodinovou schůzkou, která prý obě strany povzbudila k dalšímu jednání o osudu letošní sezony. Znovu by se hokejisté měli s klubovými majiteli sejít dnes v noci, kdy v New Yorku začíná i schůze Rady guvernérů NHL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Fehr (vlevo) a Sidney Crosby na jednání vedení NHL a hráčské asociace | Zdroj: Reuters

Komisionář NHL Bill Daly ocenil úsilí hráčů s tím, že se očividně snaží dojít k dohodě. Zvláštní poradce hráčské asociace Steve Fehr ale upozornil, že všechny čeká ještě spousta práce, nicméně zároveň připustil, že včerejší jednání bylo zatím nejlepší z těch, která se vedla.

Mezi osmnácti přítomnými hráči nechyběl třeba hvězdný Sidney Crosby nebo Craig Adams, ligu zastupovala šestice majitelů klubů. Další setkání mají obě strany na programu už dnes, ještě před tím, než bude zahájena schůze Rady guvernérů.

Jednání se přitom neúčastnili federální vyjednavači, ale ani komisionář Gary Bettman či výkonný ředitel hráčské asociace Donald Fehr. NHL je ve výluce od poloviny září a víc než třetina zápasů už byla zrušena.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme