Sedět s Jágrem v kabině? O tom jsem ani nesnil, říká hokejista Nakládal

Příprava české hokejové reprezentace na mistrovství světa finišuje. V Brně na Českých hrách se bojuje nejen o body do závěrečného turnaje Euro Hockey Tour, ale také o místo v sestavě pro šampionát v Bratislavě. Tam by si rád zahrál i pardubický obránce Jakub Nakládal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Nakládal v utkání se Švédskem | Zdroj: ČTK

O sestavě pro mistrovství světa má trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik téměř jasno. Šanci doplnit kádr mají už jen hráči ze zámoří.

V Brně na Českých hrách má ale k dispozici i hokejisty, kteří o příležitost ještě bojují. Jaká je proto atmosféra uvnitř týmu? Je znát nervozita pramenící z nejistoty?

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Petr si povídal s Jakubem Nakládalem

„Nervozita není a myslím si, že ani nemůže být. Samozřejmě, konkurence je velká, hráčů je tady hodně, ale myslím si, že každý to bere jako sportovní život, buď se dostanete do kádru, nebo ne,“ vysvětluje pardubický bek Jakub Nakládal. Pravdou ovšem je, že probojovat se do konečné nominace z české extraligy není jednoduché. Nejvyšší domácí soutěž reprezentuje v současné době jen pětice hráčů.

Samozřejmě je to těžké, jsou tady borci z NHL a KHL, ale nemyslím si, že my, kteří jsme v extralize, tak si nemyslím, že bychom ve výkonech zaostávali.“

Jaké to ale je, když ve stejné kabině kousek od vás sedí taková osobnost, jakou je Jaromír Jágr?

„Pro mě je to úplně něco neuvěřitelného, protože si pamatuji, jak válel na olympiádě v Naganu, a mě by v životě nenapadlo, že bych si s ním mohl zahrát v jednom týmu,“ přiznal hráč, který první hokejové krůčky zvládl v Hradci Králové. Už loni bojoval o mistrovství světa, nakonec o Německo přišel vinou zranění. I proto by letos v konečné nominaci nerad chyběl.

„Minulý rok to byla škoda, protože to bylo opravdu blízko, ale nemyslím si, že letos je to samozřejmost. Je mi 23 a každý start v národním týmu je pro mě obrovskou zkušeností,“ svěřil se Jakub Nakládal. Na Českých hrách bude o svou šanci bojovat ještě v zápasech proti Rusku a Švédsku.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme